مدیران خودروعصر اعتبار

خانه نیما یوشیج تا ۱۰ خرداد به شهرداری تهران تحویل داده‌می‌شود

عصر ساختمان- شهردار منطقه یک از تحویل خانه نیما یوشیج به شهرداری تهران تا ۱۰ خردادماه خبر داد.

خانه نیما یوشیج تا ۱۰ خرداد به شهرداری تهران تحویل داده‌می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از هشمهری، سید حمید موسوی اظهار داشت: 21 فروردین ماه قرارداد خرید خانه نیما یوشیج بین شهرداری و مالک امضا و پس از آن قرارداد به سازمان املاک ارسال شد. از آن تاریخ تاکنون، شهرداری تهران امور مربوط به اجرای مفاد قرارداد را پیگیری کرد و در روزهای گذشته پس از رفت و برگشت بسیار کارشناسان، در نهایت قرارداد امضای نهایی شد و تمامی مسائل مربوط به این بخش به طور کامل به اتمام رسید.

  موسوی با تاکید بر این‌که فرایند تملک با سرعت قابل قبولی پیش رفت، ادامه داد: با مکاتباتی که در یک ماه گذشته با سازمان املاک داشتیم، این سازمان پرداخت ثمن معامله را در دستور کار خود قرار داد. در حال حاضر نیز شهرداری تهران در حال پرداخت مبلغ مورد توافق است.

  شهردار منطقه یک عنوان کرد: براساس آخرین توافق‌های انجام‌شده، قرار است خانه نیما یوشیج تا 10 خرداد به شهرداری تهران تحویل داده شود. 

  علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج، شاعر معاصر ایرانی، بنیان‌گذار شعر نوین و ملقب به پدر شعر نو فارسی است. خانه او که در منطقه شمیران، تجریش، خیابان دزاشیب، خیابان رمضانی قرار دارد، در دوره پهلوی دوم ساخته شد. این خانه حدود 688 متر مربع عرصه دارد و 180 متر مربع نیز زیربنای آن است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی