مدیران خودروعصر اعتبار

نامه کمیسیون عمران به روحانی برای حل مشکل مسکن

عصر ساختمان- رییس کمیسیون عمران مجلس از ارایه نامه‌ای به رییس‌جمهور برای بهبود بازار مسکن و پیشگیری از افزایش قیمت آن خبر داد.

نامه کمیسیون عمران به روحانی برای حل مشکل مسکن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، محمدرضا رضایی‌کوچی ، از مکاتبه کمیسیون عمران مجلس با رییس‌جمهور جهت حل مشکلات بازار مسکن خبر داد.

  رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه رییس‌جمهور باید شخصاً برای ساماندهی بازار مسکن اقدام کند، گفت: دولت زمین‌های زیادی در شهرهای جدید و بافت شهری دارد که باید این زمین‌ها را در اختیار انبوه‌سازان قرار دهد تا آنان در بخش تولید مسکن جدی‌تر عمل کنند و با افزایش تولید منجر به کاهش قیمت مسکن شوند.

  رییس کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت اجرای قانون مالیات بر خانه‌های خالی، اظهار داشت: یکی دیگر از پیشنهادات مطرح شده ما به دولت این است که قانون مذکور را اجرایی کنند چرا که بیش از دو میلیون و 500 هزار واحد خانه خالی داریم که با اخذ مالیات از آن‌ها وضعیت مسکن بهبود می‌یابد.

  رضایی‌کوچی، تصریح کرد: باید شاخصی برای قیمت‌گذاری در حوزه مسکن از سوی وزارت راه و شهرسازی وجود داشته باشد تا سازمان تعزیرات بر مبنای این قیمت‌گذاری، با بنگاه‌داران و متخلفان حوزه مسکن، برخورد جدی کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی