مدیران خودروعصر اعتبار

قیمت«۳۴۷۸»

بازار معامله املاک کمتر از ۱۵ سال

عصر ساختمان- گزارش رسمی بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن پایتخت نشان می‌دهد: سهم معاملات واحدهای نوساز تا ۵ سال در فروردین ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته معادل ۵/ ۲ درصد کاهش یافته و به ۴۰ درصد از مجموع معاملات یک ماه رسیده است.

بازار معامله املاک کمتر از ۱۵ سال
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۲:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از دنیای اقتصاد ، بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمربنا در فروردین ماه امسال حاکی از آن است که از مجموع 3 هزار و 423 واحد مسکونی معامله شده واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت با سهم 40 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که سهم این گروه از آپارتمان‌های مسکونی از مجموع معاملات ثبت‌شده در بنگاه‌های املاک کشور در مقایسه با فروردین ماه سال گذشته معادل 5/ 2 درصد کاهش یافته و در مقابل به سهم واحدهای با قدمت 6 تا 10 سال و بیش از 15 سال افزوده شده است.

    بررسی‌ها نشان می‌دهد سهم آپارتمان‌های 6 تا 10 ساله از مجموع معاملات نخستین ماه سال‌جاری 9/ 17 درصد، سهم آپارتمان‌های 11 تا 15 ساله 13 درصد و سهم واحدهای مسکونی 16 تا 20 سال معادل 4/ 17 درصد بوده است. آمار رسمی از وضعیت معاملات آپارتمان‌های بیش از 20 سال نیز نشان می‌دهد سهم این گروه سنی از آپارتمان‌های مسکونی از مجموع معاملات فروردین ماه سال گذشته از 5/ 10 درصد به 11 درصد در فروردین ماه سال‌جاری افزایش پیدا کرده است. مطابق با گزارش رسمی بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های ملکی شهر تهران در فروردین ماه امسال به 11 میلیون و 270 هزار تومان رسیده که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب1/ 2درصد و 103 درصد افزایش را ثبت کرده است.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی