عصر اعتبار

تصمیم شهرداری برای پرداخت بدهی صنعت برق

عصر ساختمان:به گفته مسوولان صنعت برق در حال حاضر شهرداری میلیارد‌ها تومان به این صنعت بدهکار است و برای حل این مساله به دنبال تعرفه‌های مخفف می‌گردد و معتقد است که باید برق مترو بر اساس تعرفه‌های نرخ کشاورزی محاسبه شود.

تصمیم شهرداری برای پرداخت بدهی صنعت برق
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از Consbank، هوشنگ فلاحتیان - معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی - در گفت‌و‌گو با ایسنا با بیان‌ اینکه شهرداری به دنبال این است که تعرفه برق مترو با کمترین نرخ برق محاسبه شود، اظهار کرد: وزارت نیرو در تلاش است تا تمام همکاری خود را با شهرداری داشته باشد.

  به گفته وی درست است که مترو جزو خدمات عمومی محاسبه می‌شود اما صنعت برق نیز باید بتواند هزینه‌های خود را از یک مکان تامین کند و مابه‌التفاوت قیمت تمام شده و تکلیفی فروش برق از طرف مبادی ذی‌ربط پرداخت شود.

  معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان‌اینکه برای انجام این کار در مرحله اول باید تمام موازین بررسی شود،گفت: اگر قانون اجازه این کار را بدهد ما نیز ممانعتی نخواهیم کرد.

  پیش تر نیز مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران در چهل و هشتمین شورای علنی شهر تهران اعلام کرد که در سال گذشته 180 هزار خاموشی داشتیم که اکثر آنها در زمان مصرف بالای برق بوده است. همچنین در سال گذشته حدود 99 درصد از هزینه برقی که فروختیم وصول شد اما در حال حاضر مشکلاتی با تونل‌های شهری داریم. بر این اساس شهرداری تهران 12 میلیارد تومان به ما بدهکار است و لازم است تکلیف این موضوع روشن شود.

  به گفته وی شهرداری معتقد است برق تونل‌های شهری رایگان است اما وزارت نیرو بر این باور است که این موضوع شامل جت‌فن‌های تونل‌ها نمی‌شود بنابراین باید یک بار برای همیشه تکلیف موضوع را روشن کنیم.

  همچنین آرش کردی - مدیر‌عامل توانیر - نیز در این زمینه معتقد است که بر اساس قانون عمل خواهیم کرد و هر چه پس از بازبینی‌ها مشخص شود توانیر و وزارت نیرو خود را موظف به اجری آن می‌داند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۱ روز پیش
  آرشیو