مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه:

مترو کرج-هشتگرد تابستان ۹۸ راه‌اندازی می‌شود

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: مترو کرج-هشتگرد تاکنون بیش از ۷۸ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای تکمیل آن تقریباً فراهم شده و در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

مترو کرج-هشتگرد تابستان ۹۸ راه‌اندازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱:۰۰

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه مترو کرج-شهرجدید هشتگرد که امروز پنجشنبه 23 اسفند انجام شد در جمع خبرنگاران گفت: متروی هشتگرد یکی از پروژه‌های متفاوتی است که اجرای آن در دستور کار قرار گرفته است.

  وی ادامه داد: بهره برداری از این پروژه به دلایلی چون بحث تملکات و آزادسازی پروژه و همچنین تامین زیرساخت‌ها زمانبر شده ولی با رفع موانع با سرعت بیشتری در حال انجام است. این پروژه تاکنون بیش از 78 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و تجهیزات و امکانات مورد نیاز برای تکمیل آن تقریباً فراهم شده و در اختیار پیمانکار قرار گرفته است.

  وی ابراز کرد: با تزریق نقدینگی به این پروژه، پیش بینی می‌شود متروی هشتگرد تا اواسط تابستان به بهره‌برداری برسد. مردم این اطمینان را داشته باشند که با تمام توان برای تسریع در تکمیل این پروژه تلاش می‌کنیم و هیچ کم کاری‌ای در این حوزه وجود ندارد.

  وی خاطر نشان کرد:  علاوه بر این خط دوم راه‌آهن کرج -  قزوین هم در حال تکمیل است. این امکانات در کنار پروژه‌های اتوبانی کمک می‌کند تا بار ترافیکی محور کرج - قزوین کاهش یابد.

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وضعیت جاده طالقان هم افزود: موانع اجرایی این پروژه برطرف شده و سال آینده به بهره برداری می‌رسد. امیدوارم طبیعت بکر و زیبای طالقان به خاطر اجرای این پروژه آسیب نبیند و شاهد تخریب زیبایی‌های این شهرستان نباشیم.

  به گزارش ایسنا، محمد اسلامی صبح امروز پنجشنبه 23 اسفند از پروژه قطار برقی گلشهر — شهر جدید هشتگرد بازدید کرد.

  این پروژه در ادامه توسعه متروی خط 5 تهران که از کیلومتر 39 در گلشهر شروع و تا کیلومتر 65 در جنوب شهر جدید هشتگرد به طول 25 کیلومتر به صورت دو خطه ادامه دارد.

  مسیر قطار برقی در حاشیه ضلع شمال آزادراه کرج قزوین به طور همسطح پیش بینی شده و مشتمل بر سه گالری به طول 4.8 کیلومتر و حدود 17  دهنه پل است.

  یکی از دلایل اصلی احداث قطار برقی در شهر جدید هشتگرد، اتصال شهر جدید هشتگرد به کرج است تا از این طریق علاوه بر اشتیاق برای سکونت در شهر جدید، بارترافیکی آزادراه کرج -  قزوین هم کاهش یابد.

  تاکنون 550 میلیارد تومان اعتبار  برای این پروژه هزینه شده و برای تکمیل آن 350 میلیارد دیگر هم نیاز است. این پروژه در زمینه تملک و زیرسازی بالغ بر 99 درصد پیشرفت داشته و کل پروژه هم تا کنون 78 درصد پیشرفت فیزیکی همراه بوده است.

  قرار بود تا پایان سال جاری این پروژه به پایان برسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
  آرشیو