مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

۱۷۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ها اصلاح می شود

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت : اصلاح و رفع یک هزار و ۷۰۰ نقطه حادثه خیز تا ۲ سال آینده در اولویت اقدام های این وزارتخانه قرار دارد.

۱۷۰۰ نقطه حادثه خیز جاده ها اصلاح می شود
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از باند دوم نیک آباد به حسن آباد استان اصفهان افزود : حدود 3 هزار و 300 نقطه پر تصادف و حادثه خیز در راه های کشور شناسایی شده است.
  وی اظهارداشت : 30 هزار میلیارد ریال برای اصلاح این نقاط مورد نیاز است.
  وزیر راه و شهرسازی با بیان این که تخصیص زمین برای جوانان از اولویت های دیگر این وزارتخانه است ، گفت : شورای مسکن استان اصفهان بطور مرتب به ریاست استاندار برگزار می شود و همه مسائل و مشکلات جوانان و مسکن مهر را رسیدگی می کند.
  وی با اشاره به طرح قطار سریع السیر اصفهان تهران اضافه کرد: این طرح دوباره از شرکت راه آهن گرفته شده و به شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل واگذار شده است .
  اسلامی تصریح کرد: مشکلات موجود برای توسعه فرودگاه اصفهان به 450 هکتار هم حل شده و با مشخص شدن سرمایه گذار این طرح توسعه انجام خواهد شد.
  وی ادامه داد : با رایزنی های انجام شده با وزارت نفت مشکل قیر لازم برای اجرای طرح های راه و شهرسازی برطرف خواهد شد.
  وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: باید بتوانیم با روش ها و شیوه های گوناگون توان اجرایی و روند پیشرفت طرح ها را تسریع و دنبال کنیم و به اولویت های مورد نیاز مردم بپردازیم.
  به گفته وی پیشرفت های امروز نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان قابل تحمل نیست و برای مقابله با این پیشرفت ها تحریم های سنگین را به انقلاب و کشور وارد کردند.
  اسلامی اضافه کرد : مهمترین شعار ما در ابتدای انقلاب استقلال بود که بطور کامل محقق شده و اقدام و عمل در کشور در حال انجام است.
  ورزشگاه تختی و مجموعه ورزشی رزمی و ژیمناستیک محله حکیم قشقایی شهرضا روز یکشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.
  این مجموعه با 12میلیارد ریال هزینه از محل اعتبارات ملی ستاد بازآفرینی شهری شهرضا در زمینی با مساحت 900مترمربع ساخته شده است.
  این مجموعه دارای سالن اختصاصی ورزش های رزمی و ژیمناسیک و امکاناتی نظیر ساختمان اداری، خوابگاه و رختکن است.
  ورزشگاه تختی در محله حکیم قشقایی قرار دارد و بودجه لازم برای ساخت مجموعه‌های ورزشی آن، از محل اعتبارات ساماندهی سکونتگاه‌های غیررسمی شهرستان تامین شده است.
  در حال حاضر بیش از 6هزار ورزشکار سازمان یافته، 10سازمان مردم نهاد ورزشی و 40 هیات ورزشی درشهرستان شهرضا فعال است.
  هفت سکونتگاه غیررسمی در شهرضا وجود دارد.
  در حال حاضر 20هزار و 654 نفر در سکونتگاه های غیر رسمی شهرستان شهرضا ساکن هستند.
  مساحت کل سکونتگاه های غیر رسمی در شهرستان شهرضا ، 263هکتار است.
  شهرستان شهرضا باجمعیتی حدود 160هزارنفر و 23روستا و 2شهر شهرضا و منظریه در 70کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.

  در سفر امروز وزیر راه و شهرسازی به استان اصفهان باند دوم نیک آباد به حسن آباد به بهره برداری رسید و در ادامه سه راهی لاریچه به پوده و تقاطع غیر همسطح پوده و باند دوم سفید دشت به ورنامخواست افتتاح می شود .
  وزیر راه و شهرسازی همچنین در این سفر از آزاد راه غرب و شرق اصفهان هم بازدید بعمل خواهد آورد .

  پورسعیدخلیلی