عصر اعتبار

۲۰ فقره گواهینامه تاییدیه ایمنی آسانسور در چهارمحال و بختیاری صادرشد

عصر ساختمان- مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی چهارمحال و بختیاری از صدور بیش از ۲۰ فقره گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور در فروردین ماه امسال خبر داد.

۲۰ فقره گواهینامه تاییدیه ایمنی آسانسور در چهارمحال و بختیاری صادرشد
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایرنا، عبدالله نظری افزود: بازرسی آسانسور مجتمع های مسکونی و تجاری، توسط شرکت های مورد تایید مرکز ملی تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد ایران انجام می گیرد و در صورت تایید ایمنی و عملکرد آسانسور توسط شرکت بازرسی، اداره کل استاندارد استان گواهینامه تاییدیه ایمنی و عملکرد آسانسور را صادر می کند.
  وی با تاکید بر رعایت ایمنی و ارتقاء کیفیت عملکرد آسانسورها، گفت: در راستای اجرای مبحث 15 مقررات ملی ساختمان می بایستی این مبحث مورد توجه جدی سازمان نظام مهندسی قرار گیرد و سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز نظارت بیشتری بر شرکت های طراحی و مونتاژ آسانسور داشته باشد.
  نظری تصریح کرد: این گواهینامه ها دارای اعتبار یکساله است و آسانسورها باید در دوره های یکساله مورد بازرسی و آزمون مجدد قرار گیرد که این موضوع از سوی کارفرمایان وصاحبان ملک مغفول مانده است.
  مدیرکل استاندارد استان از شهروندان، مالکان و انبوه سازان درخواست کرد که تنها با شرکت های معتبر دارای پروانه طراحی و مونتاژ آسانسور همکاری کنند.
  نظری در ادامه از راه اندازی سامانه پیامکی 10001517 برای آگاهی از اعتبار نشان استاندارد کالا خبر داد و گفت: در راستای صیانت و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین جلوگیری از عرضه کالاهایی با نشان استاندارد جعلی، سازمان ملی استاندارد ایران اقدام به راه اندازی سامانه پیامکی 10001517 برای آگاهی از اعتبار نشان استاندارد درج شده بر روی کالاها کرده است.
  وی خاطرنشان کرد: کالاهای مشمول استاندارد اجباری جهت تولید، توزیع و عرضه، نیاز به دریافت پروانه کاربرد علامت استاندارد دارد که بعد از فرآیند استانداردسازی و رعایت الزامات استاندارد، یک فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد به همراه یک کد رهگیری ده رقمی به کالا اختصاص داده می شود که واحدهای صنفی و مصرف کنندگان می توانند با ارسال کد رهگیری درج شده ذیل نشان استاندارد به سامانه پیامکی 10001517 از مشخصات کالا از جمله محل تولید آن و نیز اعتبار نشان استاندارد اطمینان حاصل کنند.
  بر اساس این گزارش، با توجه به اهمیت ایمنی وعملکرد آسانسورها و نیز به منظور جلوگیری از بروز حوادث و خطرات جانی در موقع بهره برداری علاوه بر بازرسی اولیه، بازرسی های ادواری سالیانه از آسانسورها الزامی است که در این بازرسی ها تمامی قطعات مکانیکی و برقی آسانسور موردبررسی قرار می گیرد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
  آرشیو