مدیران خودروعصر اعتبار

تکلیف وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه‌ها برای پرداخت کمک رهن مسکن به دانشجویان متاهل

عصر ساختمان- سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از تکلیف وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه‌ها برای اختصاص کمک رهن مسکن به دانشجویان متاهل با اولویت دانشجویان دارای فرزند خبر داد.

تکلیف وزارتخانه‌های علوم، بهداشت و دانشگاه‌ها برای پرداخت کمک رهن مسکن به دانشجویان متاهل
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین احد آزادی‌خواه گفت: در جلسه بعد از ظهر امروز کمیسیون ماده 8 طرح جمعیت و تعالی خانواده تصویب شد. این ماده دو تکلیف جدید برای دستگاه‌های اجرایی تعیین کرد.

  نماینده مردم ملایر در مجلس افزود: بر اساس مصوبه دولت مکلف است از محل فروش املاک و اموال مازاد وزارتخانه‌های علوم و بهداشت به دانشجویان متاهل  با اولویت دانشجویان متاهل دارای فرزند، کمک رهن مسکن اختصاص دهد. همچنین بر اساس مصوبه دیگر کمیسیون یک درصد از اعتبارات تملک دارایی‌های وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه‌ها برای کمک رهن مسکن دانشجویان متاهل با اولویت دانشجویان متاهل دارای فرزند اختصاص می یابد.

  وی از حضور و ارایه گزارش توسط سرپرست سازمان سینمایی و دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در کمیته فرهنگ و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس سخن گفت و افزود: آقایان انتظامی و داروغه زاده با حضور در نشست کمیته فرهنگ از روند برگزاری جشنواره سی  و هفتم فیلم فجر گزارش دادند. بر اساس این گزارش نرخ بلیط جشنواره همان 12 هزار تومان سال گذشته است. همچنین تا این لحظه در شهر تهران 300 هزار قطعه بلیط فیلم فجر فروخته شده است.

  آزادیخواه ادامه داد: در مراکز استان‌ها 7-8 سالن سینما با مدیریت مدیران کل وزارت ارشاد اختصاص خواهد یافت همچنین در جشنواره امسال با موضوعات دفاع مقدس، منافقان، مبارزه با تروریسم، اجتماعی و طنز فیلم‌های مختلفی ساخته می‌شود.

  نماینده مردم ملایر در مجلس از حضور پررنگ فیلم اولی‌ها با رویکرد 40 سالگی انقلاب سخن گفت.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی