مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین

عصر ساختمان: ساخت دومین برج بزرگ دنیا و اولین ساختمان بلندمرتبه چین در شهر بندری شانگهای واقع در شرق این کشور با ۱۲۸ طبقه به پایان رسید.

ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۹:۰۰
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین
  • ساخت دومین برج بزرگ دنیا در چین

به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از ایرنا، برج شانگهای که 632 متر ارتفاع دارد در منطقه تجاری «لو جیا زویی» این شهر ساخته شده و در چین به عنوان نمادی از موفقیت های اقتصادی این کشور شناخته می شود.
اطلاعات موجود در باره این برج که بلندترین آسمان خراش چین محسوب می شود نشان می دهد که بالابرهای پیشرفته بکار رفته در آن می تواند مسافران را در کمتر از یک دقیقه به طبقه 119 آن برساند.
این ساختمان همچنین به توربین های بادی مجهز شده که 1.2 گیگاوات برق در ساعت برای این آسمانخراش تولید می کند.
کار ساخت برج مشترکا از سوی شرکت ها و معماران چینی و آمریکایی از سال 2008 میلادی شروع شد و پس از طی مراحل آزمایشی، به زودی فعالیت های اقتصادی در آن آغاز خواهد شد.
برای ساخت این برج نزدیک به 15 میلیارد و 700 میلیون یوان ( هر دلار معادل شش و 50 یوان) هزینه شده است.
روزنامه «لیبریشن» شانگهای گزارش کرده است که سه آسانسور اصلی در این برج تعبیه شده است که در هر ثانیه 18 متر ارتفاع می گیرند و مسافران می توانند در حدود 55 ثانیه با استفاده از این بالابرها به طبقه 119 برج شانگهای برسند.
در این برج در مجموع 154 بالابر و آسانسور تعبیه شده و طراحی های آنها به گونه ای است که در موقع بالا رفتن، حرکت و صدای تولید شده از آنها به حداقل ممکن برسد.
برج مجهز به 270 توربین بادی برای تولید برق است و این توربین ها در ارتفاع 580 متر از روی زمین نصب شده اند.
در طبقات 125 و 126 برج دو سالن ویژه برگزاری مراسم هنری ساخته شده است که گنجایش 200 تا 300 نفر را دارد.
در بالاترین طبقه برج که طبقه 128 است، تجهیزاتی مشابه دیگر برج های دنیا برای استفاده از گردشگران جهت تماشای نقاط دیدنی اطراف آن تعبیه شده است.
برج 830 متری خلیفه در امارات با 160 طبقه همچنان بلندترین ساختمان دنیا محسوب می شود.
از میان 10 شهری که برج هایی با بیش از 150 متر ارتفاع دارند، هنگ کنگ در رده نخست قرار دارد و شانگهای رتبه چهارم جهان را به خود اختصاص داده است.

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی