مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش تعداد افراد بی خانمان‎ در آمریکا برای دومین سال پیاپی

عصر ساختمان- وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در گزارش سالانه به کنگره اعلام کرده که بی خانمانی در آمریکا برای دومین سال پیاپی افزایش یافته است.

افزایش تعداد افراد بی خانمان‎ در آمریکا برای دومین سال پیاپی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از میزان، وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا در گزارش سالانه به کنگره اعلام کرد که بی خانمانی در آمریکا برای دومین سال پیاپی افزایش یافته است.

  براساس گزارش وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا، بی خانمانی در آمریکا در 2 سال گذشته و در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ پس از هفت سال کاهش، 0.3 درصد افزایش یافته و به 552830 نفر رسید.

  پایگاه دیلی کالر می‎نویسد: تعداد بی خانمان‌های آمریکا در سال 2017، حدود 1834 نفر افزایش یافت. نکته قابل توجه در این موضوع افزایش شمار بی خانمان‌ها در شرایطی است که به ادعای دولت آمریکا اقتصاد از هر زمان دیگری قوی‌تر بوده و نرخ بیکاری در این کشور کاهش یافته است.

  براساس گزارش وزارت مسکن و توسعه شهری آمریکا، از یک سو میزان بی خانمان‌های فاقد سرپناه 2.3 درصد افزایش یافته و از سوی دیگر جمعیتی حدود 4000 نفر به دلیل وقوع بلایایی مانند طوفان های هاروی، ماریا، نیت، ایرما و آتش سوزی کالیفرنیا در مناطق آسیب دیده مجور به زندگی در اقامتگاه‌های موقت شده اند.

  از 552 هزار و 830 نفر از افراد بی خانمان، 358 هزار و 363 نفر همچنان در برنامه‌های مسکن انتقالی یا مراکز اضطراری قرار دارند. این در حالی است که 194 هزار و 467 نفر کاملا فاقد سرپناه هستند.

  در مجموع در 19 ایالت آمریکا بی خانمانی افزایش یافته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی