مدیران خودروعصر اعتبار

اجرای فاز دوم چهار خطه کردن محور «دهلران – اندیمشک»

عصر ساختمان- فرماندار دهلران گفت: طرح سامانه‌ی گرمسیری هم‌اکنون ۴۸۰۰ هکتار از اراضی شهرستان تحت‌پوشش دارد که پیگیری افزایش سهم آب اراضی شهرستان از این سامانه به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

اجرای فاز دوم چهار خطه کردن محور «دهلران – اندیمشک»
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سید حسینعلی موسوی با اشاره به 17 مصوبه سفر استاندار با اعتباری بیش از 1000 میلیارد ریال، اظهار کرد: مهم‌ترین و شاخص‌ترین مصوبات این سفر در حوزه‌های راه، منابع آب، سامانه گرمسیری، آب روستایی، منابع طبیعی، نوسازی مدارس، گازرسانی و زیرساخت‌های چیلات است.

  وی به حوزه راه به جاده چم سرخ با اعتبار 28 میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: 10کیلومتر از این مسیر به مناقصه رفته و جاده امامزاده سید اکبر به طول 2 کیلومتر با اعتبار 15 میلیارد ریال در حال اجرا و به مرحله آسفالت رسیده است.

  فرماندار دهلران تکمیل چهار خطه کردن محور «دهلران - اندیمشک» به طول 12 کیلومتر و اعتبار 120 میلیارد ریال با پیشرفت 85درصد را از دیگر مصوبات این سفر دانست و گفت: فاز دوم این پروژه به طول 18کیلومتر و اعتبار 450 میلیارد ریال در حال اجراست و پیمانکار مشغول فعالیت است.

  موسوی با اشاره به آخرین وضعیت مسکن مهر دهلران گفت: از مجموع 14 تعاونی مسکن مهر و 1975 واحد، پنج تعاونی با تعداد 724 واحد در قالب سه جانبه تحت‌نظر و اختیار اداره راه وشهرسازی است و بر اساس شیوه‌نامه‌های موجود مکاتبات خاتمه تعاونی‌ها به مرکز انجام شده واز طرف دادگستری تعین قیمت شده‌اند که این برآورد قیمت باید به تایید سازمان ملی زمین و مسکن برسد و تعداد 36 واحد در قالب 3 بلوک متقاضیان با سهم آورده خود به‌صورت علی‌الحساب تکمیل کرده‌اند پس از تعیین قیمت مراحل واگذاری صورت خواهد گرفت.

  وی ساماندهی چشمه‌های آبگرم را از دیگر مصوبات سفر استاندار به دهلران دانست و تصریح کرد: مطالعه مرحله اول و دوم طرح مذکور به اتمام رسیده و اسناد مناقصه طرح نیز تهیه شده و فراخوان شناسائی سرمایه‌گذار انجام، اما مورد استقبال واقع نشده و موضوع برای تأمین اعتبار مورد نیاز به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است که پیشنهاد می‌شود به‌علت عدم استقبال سرمایه‌گذار پروژه فوق از طریق روش ترک تشریفات به پیمانکاران مجرب واگذار شود.

  موسوی در خصوص سامانه گرمسیری دهلران نیز گفت: این طرح هم‌اکنون 4800 هکتار از اراضی شهرستان تحت پوشش دارد که پیگیری افزایش سهم آب اراضی شهرستان از این سامانه به سازمان برنامه و بودجه ارجاع شده است.

  فرماندار دهلران به مصوبات در حوزه آب و فاضلاب روستایی به آبرسانی به روستاهای بخش مرکزی اشاره کرد و گفت: خط انتقال آب شرب روستاهای بیشه دراز وکاور به طول 17 کیلو متر در حال تکمیل است و تجهیزات مخزن و چاه نیز در حال انجام و اجرا هستند که برای این پروژه که از مصوبات سفر است اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه می‌شود.

  وی در خصوص آبرسانی به روستاهای بخش موسیان نیز گفت: آبرسانی به روستاهای «عین غانم» و «صمانه» که شامل احداث یک مخزن 100متر مکعبی و احداث دو چاهک و ایستگاه پمپاژ، در مرحله بازگشائی مناقصه است.

  موسوی تأمین آب شرب بازارچه مرزی چیلات با خط انتقال 14 کیلومتر را یکی دیگر از مصوبات سفر استاندار دانست و گفت: حفاری چاه و احداث ساختمان ایستگاه پمپاژ با 60 درصد پیشرفت فیزیکی، مخزن 200 مترمکعبی با 90 در صد پیشرفت فیزیکی و مخزن 1000مترمکعبی با 40 درصد پیشرفت فیزیکی با هزینه اعتباری بالغ بر 7500 میلیون ریال در حال اجراست.

  فرماندار دهلران در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری به پروژه احیا، باسازی و ساماندهی آبشار تختان اشاره کرد و افزود: پروژه فوق با اعتبار 5 میلیارد ریال به مناقصه گذاشته شد که در پایان مناقصه با عدم استقبال پیمانکار مواجه شده است و در آینده نزدیک مجدد نیز به پیمان گذاشته می‌شود.

  موسوی در حوزه عمران شهری به احداث سایبان پیاده‌رو خیابان امام خمینی(ره) شهر دهلران اشاره کرد و گفت: مراحل طراحی سایبان توسط مشاور انجام و جهت تایید نهایی به شورای سیما و منظر و دفتر فنی استانداری با اعتبار 7 میلیارد ریال ارجاع داده شد.

  وی گفت: پروژه نوسازی مدرسه 3 کلاسه عین خوش با توجه به تأمین اعتبار پروژه از محل اوراق بند(ز) تبصره 5 در فعالیت است و عملیات اجرایی آن با اعتبار 5 میلیارد ریال در حال انجام است.

  موسوی در خصوص گازرسانی به شهرستان گفت: گازرسانی به شهرستان با پیشرفت 85 درصد در اجرای شبکه و علمک و خطوط تغذیه در حال اجراست.

  فرماندار دهلران به اجرای 610 هزار متر شبکه و خطوط میان روستایی در بخش زرین‌آباد اشاره کرد و گفت: اجرای 196هزار متر شبکه پلی‌اتیلن در شهر میمه و آماده بودن پکیج اجرای شبکه و علمک برای روستاهای زرین‌آباد و میمه هم‌چنین طول خط تغذیه فلزی زرین‌آباد و میمه 82هزار متر است که اکنون 3 پیمانکار در آن فعال هستند که 23 هزار متر آن اجرا و ادامه مسیر نیز به مناقصه رفته است ضمن این‌که خط تغذیه زرین‌آباد و میمه دارای 6 فاز اجرایی است که برای آن 133میلیارد ریال هزینه می‌شود.

  وی یادآور شد: ارتقا فرمانداری شهرستان به فرمانداری ویژه، ارتقا دهستان دشت عباس به بخش هم‌چنین نصب سیگنال تلویزیونی دهلران از دیگر مصوبات این سفر بودند که در حال پیگیری است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو