مدیران خودروعصر اعتبار

توجه ویژه دولت به توسعه راه آهن

عصر ساختمان- معاون اول رئیس جمهور در محل ایستگاه‌ راه‌آهن شهر جدید هشتگرد گفت: راه آهن از ابتدای دولت تدبیر و امید به عنوان یکی از محورهای توسعه در نظر گرفته شد و وزارت راه و شهرسازی برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه خطوط قطارهای حومه دارد.

توجه ویژه دولت به توسعه راه آهن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، اسحاق جهانگیری صبح امروز سه شنبه 17 آذرماه پس از پیاده شدن از قطار ریل‌باس تهران-شهرقدس-کرج-هشتگرد در محل ایستگاه راه‌آهن شهر جدید هشتگرد گفت: استان البرز از جایگاه و موقعیت ویژه‌ای برخوردار است و برای بهره‌برداری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی استان البرز به این استان سفر کرده‌ایم. استان البرز به دلیل نزدیکی به کلان‌شهر تهران جایگاه ویژه‌ای دارد و آثار مهمی بر شرایط کلان‌شهر تهران در همه ابعاد بر جا می‌گذارد.

  وی با تاکید بر اینکه راه آهن یکی از محورهای اصلی توسعه هر کشور است گفت: راه آهن از ابتدای دولت تدبیر و امید از محورهای توسعه در نظر گرفته شد که باید به آن به طور ویژه پرداخته شود.

  معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه وزارت راه و شهرسازی و شخص دکتر آخوندی برنامه‌های ویژه‌ای برای توسعه خطوط قطارهای حومه دارد ادامه داد: روزانه ده‌ها هزار خودرو از تهران به شهرهای حومه و بالعکس تردد می‌کنند و ما هرچه بتوانیم این حجم از تردد را به روی ریل منتقل کنیم در مصرف سوخت، انرژی و وقت مردم صرفه جویی کرده‌ایم.

  جهانگیری ادامه داد: در این سفر ریلی از تهران تا هشتگرد بازدیدی از روند چهارخطه کردن مسیر حومه‌ای تهران-کرج و در ادامه دو خطه کردن این مسیر تا زنجان داشتیم و گزارشی در خصوص روند اجرای پروژه از طرف مسئولان ارائه شد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر ساختمان ( https://telegram.me/asresakhteman ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی