مدیران خودروعصر اعتبار

آپارتمانی لوکس با پوشش گیاهی خاص + تصاویر

عصر ساختمان-فرآیند سبز در معماری فرآیندی دیرینه است، ازهنگامی که بشرغارنشین برای نخستین بار به این مهم پی برد که انتخاب غاری رو به جنوب، از لحاظ دمای محیط بسیار مناسب‌ تر از غاری است که دهانه آن به سمت شمال است، به درک تازه‌ای از حضور طبیعت در زندگی‌اش پی برد.

آپارتمانی لوکس با پوشش گیاهی خاص + تصاویر
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰:۰۰

به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل ازگسترش‌نیوز ، این درک تازه معطوف به این مهم است که معماری سبز برای محیط‌های مصنوعی و انسان آفرینش، بهترین فرآیند برای طراحی ساختمان‌ها است. به گونه‌ای که تمام منابع وارده به ساختمان، مصالح آن، سوخت یا اشیا مورد استفاده ساکنان، نیازمند پدید آوردن یک معماری پایدار هستند.

ایده جنگل‌های عمودی که به زبان ایتالیایی بوسکو ورتیکال خوانده می‌شود، توسط معمار ایتالیایی استفانو بیری ارائه شده است. شهر میلان یکی از آلوده‌ترین شهرهای جهان است، برای شهری مانند میلان که از آلودگی هوا رنج می‌برد و با تراکم شهری و نبود جای کافی روبه‌رو است، جنگل عمودی یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌های ممکن برای مقابله با الودگی هوا است. تاکنون در دو برج مسکونی بیش از 900 اصله درخت، 5، 000 درختچه و 11، 000 گیاهان خانگی به کار رفته است.

بالکن‌ها با استفاده از خاک با کیفیت بالا پر شده و به سیستم آبیاری خودکار مجهز شده‌اند. زیر بنای این بنای لوکس 40 هزار متر مربع است که شامل دو برج سبز با 113 واحد آپارتمانی است که هر یک از آنها نمای وسیعی از شهر را به نمایش می‌گذراد. این یک راه‌حل کارآمد برای مقابله با گازهای گلخانه‌ای و افزایش کیفیت هوا می‌باشد. همچینین پاسخی برای ناپدید شدن طبیعت از زندگی مردم است.

ITALY.jpاین طرح با پوشش گیاهی خاص خود، شامل بیش از 1000 گونه متفاوت از درخت، درختچه و گیاهان مختلف است. این ساختمان با 780 گیاه کاشته شده و به دنبال تنوع زیستی سایت است که ممکن است در طول ساخت پروژه تاثیرات متفاوتی داشته باشد. بوسکو ورتیکال برج‌هایی است به ارتفاع 112 متر، با بالکن‌هایی بتنی که هر یک از بالکن‌ها از سطح نما بیرون زده است. هر واحد مسکونی نقش یک باغ خصوصی را دارد که فضاهای داخلی را از آلودگی صوتی، ذرات گرد و غبار، بادهای تند و تابش مستقیم آفتاب محافظت می‌کند.

در پشت بام، پنل‌های فتوولتاییک به خود کفایی ساختمان کمک می‌کنند. فاضلاب ساختمان تصفیه شده و دوباره برای آبیاری سطح وسیع گیاهان ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این طرح نخستین نمونه در دنیای مجتمع‌های مسکونی است که باعث گسترش تنوع زیستی گیاهان و جانوران است. بوسکو ورتیکال جنگل را به صورت آپارتمان‌‎هایی عمودی در آورده و به ساکنان و همسایه‌ها امکان استفاده از هوای پاک و منظر‌های فوق العاده داده است. در واقع فضای سبز را به قلب زندگی صنعتی و شهری کشانده است. در هر طرف خانه‌های 76 متری 900 درخت بالغ جا می‌شود. طول این درختان در هر بالکن بین 3 تا 9 متر متغیر است اما باید دید ساختمان و درختان چه واکنش نشان می‌دهند و درختان تا چه حد می‌توانند در مقابل بادها مقاومت کنند.

مقدار فضای مورد نیاز برای همین اندازه درخت و بوته در یک باغ 50 هزار متر مربع است و 10 هزار متر مربع هم در جنگل‌های طبیعی فضا می‌برد. با سیستم آبیاری و نوری، منابع مورد نیاز این جنگل‌ها تامین می‌شود.

طراحی‌های داخلی این ساختمان بسیار لوکس و زیبا است.

برچسب ها
پورسعیدخلیلی