مدیران خودروعصر اعتبار

معاون استاندار لرستان:

دلیل اصلی حادثه سقوط دختر جوان از آسانسور مشخص نشده است

عصر ساختمان- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: پس از سقوط یک دختر جوان از آسانسور فاز یک مسکن مهر کمالوند خرم آباد گمانه زنی های متعددی برای این حادثه عنوان شده اما دلیل اصلی تاکنون مشخص نشده و تیم کارشناسی و فنی در این راستا مشغول بررسی علت هستند.

دلیل اصلی حادثه سقوط دختر جوان از آسانسور مشخص نشده است
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، احمدمرادپور افزود: مساله سقوط از آسانسور یک موضوع فنی است و افراد فنی باید مشخص کنند چه خطاهایی موجب بروز این حادثه شده است.
  وی با اشاره به ضرورت بررسی خطاهای انسانی و خطاهای دستگاهی در این حادثه اظهار داشت: در این راستا توضیحات لازم از اداره کل استاندارد دریافت شده که بر اساس اظهارات مدیر این اداره20 درصد آسانسورهای مسکن مهر کمالوند و 80 درصد آسانسور ساختمان های شخصی استانداردسازی شده اند.
  وی ادامه داد: بر این اساس، آسانسور مسکن مهر کمالوند سال 94 تاییدیه استاندارد گرفته که تاریخ آن یکساله بوده و بعد از این زمان نیز هیچگونه اقدامی در این رابطه برای تمدید تاییدیه استاندارد صورت نگرفته است.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: آسانسورها از سال 82 مشمول قانون اجباری استاندارد شده اند و به طور معمول استاندارد باید لیست و شناسنامه ای از آسانسورهاداشته باشد و با انجام گشت های بازرسی نسبت به صدور اخطاریه و پیگیری ایمنی آسانسورها اقدام کند که این مهم مستلزم هزینه و نیروی انسانی است.
  دوشنبه هفته جاری سقوط یک دختر جوان به چاهک آسانسور در فاز یک مسکن مهر کمالوند موجب مرگ وی شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی