مدیران خودروعصر اعتبار

در نیمه نخست امسال توسط بانک مسکن صورت گرفت

پرداخت نزدیک به ۶ هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده

عصر ساختمان- بانک مسکن طی شش ماهه نخست سال جاری ۷۴ هزار و ۶۷۹ فقره انواع تسهیلات حمایتی به جامعه هدف این دسته از تسهیلات مسکن در سراسر کشور پرداخت کرد.

پرداخت نزدیک به ۶ هزار فقره تسهیلات نوسازی در بافت‌های فرسوده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ندا کسری کرمانشاهی، رییس اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن با اعلام این مطلب افزود: تسهیلات حمایتی اعطا شده از سوی این بانک طی نیمه نخست سال جاری در پنج گروه اصلی ارزشی معادل یک هزار و 556 میلیارد و 898 میلیون و 699 هزار و 600 تومان داشته است.

  رییس اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن با اشاره به مجموع تسهیلات حمایتی پرداخت شده به متقاضیان طی شش ماه اول سال 97، عنوان کرد: یکی از مهم‌ترین حوزه‌های عملکردی بانک مسکن در بخش تسهیلات حمایتی پرداخت تسهیلات نوسازی به بافت‌های فرسوده و ناکار آمد شهری است.

  وی در این‌باره اظهارکرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه رسیدگی به یک هزار و 334 محله (از بین 2 هزار و 700 محله هدف نوسازی) طی 5 سال برنامه ششم در اولویت کاری برنامه ملی بازآفرینی شهری قرار گرفته است. در این میان از آنجا که یکی از مهم‌ترین محرک‌های جدی برای ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی به بافت فرسوده، هموارسازی ارایه تسهیلات پیش‌بینی شده برای نوسازی بافت فرسوده شهرها است؛ بانک مسکن همچون سال‌های گذشته نقش مهمی در تسریع روند نوسازی بافت‌های فرسوده شهری خواهد داشت.

  وی ادامه داد: طی سال‌های گذشته یکی از دلایل عدم تمایل سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ورود به محدوده بافت فرسوده، نیاز آنها به تسهیلات نوسازی بود و در حال حاضر علاوه ‌بر تسهیلات بانکی پیش‌بینی شده برای بخش تقاضا و عرضه در قالب تسهیلات خرید مسکن از طریق صندوق پس‌انداز مسکن یکم، تسهیلات ساخت مسکن بدون سپرده ویژه بافت فرسوده برای سازندگان نیز پیش‌بینی شده است که می‌تواند گام مهمی در مسیر نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری و اجرای برنامه ملی بازآفرینی شهری محسوب شود.

  در این راستا رییس اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن با اشاره به مجموع تسهیلات حمایتی پرداخت شده به بخش فرسوده و ناکارآمد شهری گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور 97، مجموعا 5 هزار و 907 فقره تسهیلات به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در سراسر کشور اعطا شده است.

  به گفته وی این تسهیلات ارزشی معادل 436 میلیارد و 916میلیون و 735 هزار و 700 تومان داشته است.

  رییس اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن در عین حال به بخش‌های مختلف این نوع تسهیلات اعطایی اشاره کرد و افزود: بخشی از این تسهیلات در قالب فروش اقساطی سهم‌الشرکه بافت فرسوده شهری و بخش دیگر در قالب تسهیلات مشارکت مدنی بوده است.

  وی با بیان اینکه بیشترین تعداد تسهیلات پرداختی در این حوزه به لحاظ تعداد مربوط به تسهیلات فروش اقساطی سهم‌الشرکه بافت فرسوده شهری (واحدهای خارج از طرح مسکن مهر ) بوده است، اظهار کرد: در این بخش طی نیم‌سال نخست سال جاری مجموعا 4 هزار و 582 فقره تسهیلات به ارزش 214 میلیارد و 285 میلیون و 489 هزار و 300 تومان پرداخت شده است. همچنین 177 فقره تسهیلات فروش اقساطی سهم‌الشرکه بافت فرسوده به واحدهای مسکونی زیرمجموعه طرح مسکن مهر اعطا شد.

  کسری کرمانشاهی با اشاره به تسهیلات مشارکت مدنی (ساخت) پرداخت شده به بافت فرسوده شهری نیز تصریح‌کرد: در بازه زمانی مذکور یک هزار و 202 فقره تسهیلات مشارکت مدنی معادل 217 میلیارد و 8 میلیون و 900 هزار تومان به واحدهای خارج از طرح از مسکن مهر ارایه شد.

  به گفته رییس اداره کل تسهیلات تبصره‌ای بانک مسکن در مجموع در شش ماه ابتدایی امسال حدود شش هزار فقره تسهیلات به بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری از سوی بانک مسکن اعطا شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو