مدیران خودروعصر اعتبار

عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان مطرح کرد

تحلیل آینده بازار مسکن

عصر ساختمان- عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران با اشاره به اینکه واحدهای مسکونی موجود که به اتمام رسیده و به فروش نرفته‌اند با مصالح ساختمانی قبل از گرانی ساخته شده‌اند، گفت: دو سال دیگر مسکن‌های جدید گران ساخت وارد بازار می‌شوند.

تحلیل آینده بازار مسکن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، سعید آسویار در پاسخ به این سوال که تحلیل سازندگان از آینده بازار مسکن با توجه به گرانی انواع مصالح ساختمانی چیست، گفت: متأسفانه باید گفت که قیمت مسکن در آینده باز هم افزایشی خواهد بود چرا که ساختمان‌های آماده تحویل در بازار با مصالح ساختمانی ارزان تر و به عنوان مثال با میلگرد کیلویی 1700 تومان ساخته شده است.

  وی افزود: حال که قیمت میلگرد به هر کیلوگرم 5000 تا 5500 تومان رسیده است قطعاً وقتی ساخت و ساز با این قیمت‌ها صورت بگیرد و 2 سال دیگر وارد بازار شود یک تفاوت عمده قیمتی در قیمت تمام شده مسکن به چشم خواهد خورد.

  آسویار با بیان اینکه با تثبیت قیمت‌ها در بازار ارز و سهام، نقدینگی وارد بازار مسکن خواهد شد، اظهارداشت: رشد قیمت مسکن باعث خواهد شد به دلیل عدم قدرت خرید از سوی متقاضیان بازار مسکن وارد رکود شود اما توصیه بنده این است که متقاضیان خرید مسکن برای خرید اقدام کنند و منتظر نمانند.

  عضو هیأت مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران ادامه داد: وقتی قیمت میلگرد، زمین، عوارض، انشعاب آب، برق و گاز سه برابر رشد کرده باید منتظر افزایش قیمت تمام شده مسکن در ماه‌های آتی نیز بود.

  وی تصریح کرد: متأسفانه مسکن به یک کالای سرمایه‌ای تبدیل شده است و همین موضوع باعث می‌شود که قیمت مسکن همواره رشد داشته باشد.

  به گفته وی، از زمانی که قیمت میلگرد 3 برابر شده است اکثر کارخانه‌های تولیدکننده آهن و میلگرد ترجیح می‌دهند آهن‌آلات و میلگرد را صادر کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی