مدیران خودروعصر اعتبار

مرکز آمار:

مصالح ساختمانی ۴۹ درصد گران شد

عصر ساختمان- گزارش مرکز آمار ایران از بازار مصالح ساختمانی حاکی از آن است که تابستان امسال در مقایسه با تابستان سال گذشته قیمت نهادهای ساختمانی ۴۹.۱ درصد افزایش یافته است.

مصالح ساختمانی ۴۹ درصد گران شد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از  تسنیم، مطابق آمار منتشر شده مرکز آمار ایران شاخص کل قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران بر مبنای سال پایه 1390 در تابستان امسال 315.4 بوده که نسبت به فصل قبل (بهار 97) با 250.8 بالغ بر 25.7 درصد افزایش و نسبت به تابستان سال گذشته با 211.6 بالغ بر 49.1 درصد افزایش یافته است.

  درصد تغییرات شاخص کل در چهار فصل منتهی به فصل تابستان امسال نسبت به دوره مشابه سال قبل معادل 26.7 درصد بوده که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل 17.4 درصد با افزایش روبرو بوده است.

  شاخص قیمت گروه « آهن­‌آلات، میلگرد و پروفیل درب و پنجره و نرده » با 45 درصد نسبت به فصل قبل بیش‌ترین تاثیر را در افزایش شاخص کل در فصل تابستان داشته است.

  گروه « چوب» با ٦64.3درصد افزایش و گروه « خدمات» با 4 درصد افزایش به ترتیب رتبه‌های بعدی را در افزایش شاخص قیمت نهاده‌های ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در فصل تابستان سال 1397 مورد بررسی داشته‌اند.

  برای مشاهده جزئیات و جداول اینجا را بخوانید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی