مدیران خودروعصر اعتبار

گلایه از کم‌توجهی به بخش مسکن

عصر ساختمان- رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه دادن وام به خودرو نشان داد که دولت توجهی به مسکن ندارد، گفت: اعطای تسهیلات به بخش تولید مسکن می‌تواند موجب رونق اقتصادی و به تبع آن رونق بخش مسکن شود.

گلایه از کم‌توجهی به بخش مسکن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۱ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، مهدی هاشمی در پاسخ به این سوال که چرا مسکن از رکود خارج نمی‌شود و آیا بهتر نبود به جای دادن وام به خودرو به بخش مسکن توجه می‌شد، گفت: هنوز برای دولتی‌ها این موضوع جا نیفتاده است که مسکن از لحاظ جایگاه و تاثیرگذاری در اقتصاد و اشتغال کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است لذا می‌بینیم در بسته جدید خروج از رکود و حتی در برنامه ششم توسعه نیز به آن توجه زیادی نشده است.

  هاشمی با اشاره به اینکه در دو سال گذشته توجهی خاصی به بخش مسکن نشده و مسکن مهر نیز همواره زیر سئوال رفته است و جایگزینی هم برای آن ارائه نشده است، اظهارداشت: این موارد نشان از عدم اطلاع و آگاهی از جایگاه و اهمیت بخش مسکن در اقتصاد کشور دارد.

  رئیس کمیسیون عمران مجلس افزود: مسکن علاوه بر اینکه موجب اشتغالزایی در کشور می‌شود اگر رونق بگیرد می‌تواند کارخانجات وابسته به خود را که در حال حاضر با ظرفیت بسیار پایینی کار می‌کنند را رونق دهد و به تبع آن رونق اقتصادی در کشور ایجاد کند.

  هاشمی تأکید کرد: در بسته خروج از رکود می‌بینیم که وام و تسهیلات به خودرو که جنبه رفاهی و تشریفاتی دارند داده می‌شود اما به مسکن این تسهیلات تخصیص نمی‌یابد.

  وی با بیان اینکه دولت باید تسهیلات را به بخش تولید مسکن اعطا کند، گفت: درخواست جدی از مسئولان اجرایی و ارشد کشور دارم تا به موضوع صنعت ساختمان و ساخت واحدهای مسکونی توجه کنند چرا که با اعطای تسهیلات به بخش تولید مسکن هم موجب اشتغال بیشتر و هم از رشد جهشی قیمت مسکن در آینده جلوگیری می‌شود.

  هاشمی در پاسخ به این سوال که کارشناسان می‌گویند تا زمانی که اقتصاد وارد رونق نشود مسکن از رکود خارج نمی‌شود تصریح کرد: یک سوم اقتصاد کشور در صنعت ساختمان است و این بخش موتور محرکه اقتصادی است پس دولت باید تسهیلات و نقدینگی را به بخش‌های تولیدی و ساخت واحدهای مسکونی تزریق کند تا موجب رونق اقتصاد و بخش مسکن شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو