مدیران خودروعصر اعتبار

در افتتاح مرکز آب درمانی معلولان مطرح شد:

۵۶ هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد

عصر ساختمان- سرپرست وزارت تعاون با بیان اینکه طی ۵ سال گذشته، بیش از ۶۰ هزار واحد مسکونی در اختیار خانواده‌های تک معلول و زن سرپرست خانوار قرار گرفت گفت: ۵۶ هزار واحد نیز درحال ساخت است.

۵۶ هزار مسکن برای خانواده های دارای معلول ساخته شد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر، انوشیروان محسنی بندپی، در افتتاح اولین مرکز آب درمانی و استخر ویژه معلولان شمال کشور، با بیان اینکه در طی 5 سال گذشته، دولت بیش از 60 هزار واحد مسکونی را در اختیار خانواده‌های تک معلول و زن سرپرست خانوار قرار داده است، خاطرنشان کرد: 56 هزار واحد مسکونی نیز در حال ساخت است.

  محسنی با اشاره به وجود همکاری مناسب میان دستگاه‌ها برای ایجاد شرایط مناسب برای حضور معلولان در مراکز عمومی، گفت: سعی داریم تا معابر، مکان‌ها، ساختمان‌های اداری و محیط‌های عمومی از شرایط مناسبی برای حضور و رفت‌وآمد معلولان، سالمندان، زنان باردار و افراد دارای آسیب‌های موقت برخوردار گردد.

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان اینکه هنوز پیشرفت زیادی در این زمینه نداشته‌ایم، افزود: اما قدم‌هایی برداشته شده و برای ایجاد فرهنگ مناسب‌سازی اماکن عمومی، مقرر شد تا 25 امتیاز در ارزیابی عملکرد ادارات در جشنواره شهید رجایی برای دستگاه‌های دولتی که این شرایط را فراهم کردند، در نظر گرفته شود.‌

  وی با اذعان به تلاش و اقدامات گسترده سازمان بهزیستی در مناسب‌سازی اماکن، از جمله آنها به اماکن ورزشی متناسب با شرایط معلولان اشاره کرد و ادامه داد: این سازمان با همکاری شهرداری کلان شهرها درصدد مناسب‌سازی مکان‌های عمومی و معابر برای عبور و مرور معلولان است.

  محسنی بندپی با بیان اینکه مناسب‌سازی مکان‌های عمومی برای معلولان یکی از استراتژی‌های دولت و وزارت تعاون است، افزود: این استخر آب درمانی و ورزشی با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال ظرف سه سال به افتتاح رسیده و برای افراد ضایع نخایی شرایطی فراهم شد تا این افراد بتوانند در آب ورزش و آب درمانی کنند و همچنین، آمادگی انجام مسابقات ورزشی شنا معلولان در این استخر وجود دارد.

  وی با اشاره به حمایت دولت در اجرایی کردن قانون حمایت از حقوق معلولان، بر اهتمام ویژه دولت در این رابطه تأکید کرد و افزود: در آستانه تدوین بودجه 98 هستیم و تمام موارد حمایتی اعم از معیشت، اشتغال و مشوق‌های حمایتی کار معلولان در حال کارشناسی برای دریافت اعتبار اجرای این قوانین است.

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از ساخت 11 هزار و 700 خانه برای افراد دارای دو معلول خبر داد و با با بیان اینکه از این تعداد، 4 هزار و 700 خانه تحویل شد، ابراز امیدواری کرد تا مابقی خانه‌ها تا پایان سال 98 به اتمام برسد.

  محسنی بندپی با بیان اینکه در ساخت خانه برای افراد دارای دو معلول هیچ محدودیتی قائل نشده‌ایم، از عقد تفاهم‌نامه دیگری با بنیاد مسکن خبر داد و گفت: افرادی که در مرحله اول موفق به ثبت نام نشده‌اند، فرصت دارند تا در این مرحله ثبت نام کنند.

  سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد سالن‌های ورزشی کارگری کشور را 36 سالن برشمرد و با اشاره به اهمیت ورزش در زندگی افراد، بر ضرورت و اولویت وجود ورزش در سبد زندگی جامعه کارگری تأکید کرد.
   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • ۰
   • ۰
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
   آرشیو