مدیران خودروعصر اعتبار

مروری بر قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

عصر ساختمان- عملیات ساختمانی شهرک اکباتان توسط شرکت عمران و نوسازی تهران در سال ۱۳۵۳ آغاز و اولین بلوک‌های فاز یک A۱ وC۲ در سال ۱۳۵۶ افتتاح شد. بقیه بلوک‌های شهرک بعد از انقلاب اسلامی به تدریج واگذار شده‌اند. گفته می‌شود یکی از دلایل تفاوت نرخ خرید آپارتمان در اکباتان فاز یک نسبت به دو فاز دیگر همین قدیمی‌تر بودن آن است. بسیاری از مردم باور دارند برج‌های پیش از انقلاب به دست مهندسان غربی ساخته شده پس حتما برتر و بهتر هستند؛ این در حالی است که طراحان شهرک اکباتان دو مرد ایرانی و کره‌ای بوده‌اند.

مروری بر قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴:۰۰

   به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از میزان ، در اکباتان، واحدها بر اساس تیپ طبقه‌بندی می‌شوند و نقشه‌های متفاوتی دارند. قیمت خرید آپارتمان در اکباتان به ازای هر متر، با توجه به میزان نوسازی و بازسازی داخلی واحد تعیین می‌شود. گاهی اختلاف قیمت یک واحد قدیمی و یک واحد بازسازی شده تا متری دو میلیون تومان هم می‌رسد. با مراجعه به بخش املاک سایت دیوار تفاوت قیمت‌ها را می‌توان بررسی کرد.

  مروری بر قیمت آپارتمان در شهرک اکباتان

  واحد دوخوابه چند؟

  مساحت واحدهای دوخوابه شهرک از 78 متر شروع می‌شود و به 133 متر می‌رسد. یک واحد 130 متری دوخوابه، دوبلکس و بازسازی شده در فازدو، به قیمت یک میلیارد و 400 میلیون تومان آگهی شده است. در همین متراژ و در همین فاز واحد دیگری که بازسازی نشده، به قیمت یک میلیارد و 190 میلیون تومان فروخته می‌شود. به خاطر داشته باشید که دوبلکس‌های اکباتان فقط در فاز دو قرار گرفته‌اند. 

  سوئیت و تک‌خواب

  تعداد سوئیت هم در میان آگهی‌ها بسیار پایین است. می‌توان گفت این سوئیت‌ها به ازای هر متر، از گران‌قیمت‌ترین واحدهای اکباتان هستند و در دو تیپ I  و K به تعداد محدود تنها در فاز 1 و 3 موجود می‌باشند. قیمت 43 متر سوئیت در طبقه ششم، 630 میلیون تومان تعیین شده است. مورد دیگری که بازسازی‌شده، 50 میلیون تومان گرانتر فروخته می‌شود. در حالی است که به گفته یک مشاور املاک در اکباتان، واحدهای 66 متری و یک خوابه فاز دو بین 700 تا 900 میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

  واحد سه‌خوابه چند؟

  واحدهای سه‌خوابه اکباتان در هر سه فاز شهرک موجود هستند. البته سه‌خوابه‌های دوبلکس تنها مختص فاز دو هستند. سه‌خوابه‌ها بیشترین تنوع تیپ و طراحی را دارند. مساحت این واحدها از 130 متر تا حدود 188 متر تنوع پیدا می‌کند. یک واحد 146 متری دارای بالکن در فاز سه، به قیمت یک میلیارد و 850 میلیوت تومان در دیوار آگهی شده است. در فاز دو نرخ خرید آپارتمان در اکباتان نسبت به دو فاز دیگر پایین‌تر به نظر می‌رسد. مثلا سه خوابه 155 متری در فاز 2 با پارکینگ و انباری، به قیمت یک میلیارد و 250 میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. در حالی که 141 متری بدون پارکینگ و انباری در فاز یک هم یک میلیارد و 600 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

  چهارخوابه‌های اکباتان

  چهار خوابه‌های اکباتان مساحتی بین 170 تا 250 مترمربع و چهار تیپ دارند. تعداد چهارخوابه‌ها در فاز یک و سه بیشتر است و قیمت بالاتری هم دارند. 186 متری در فاز دو، با بازسازی 100 درصد و به همراه پارکینگ و انباری یک میلیارد و 900 میلیون تومان آگهی شده است. تقریبا تمام چهار خوابه‌های در این متراژ فاز دو، بین یک میلیارد و 900 تا 2 میلیارد تومان هستند. اما در فاز سه یک واحد 176 متری‌ که پنج سال پیش بازسازی شده و پارکینگ و انباری مسقف اختصاصی دارد سه میلیارد تومان ارزش‌گذاری شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۴ سال پیش
    آرشیو