مدیران خودروعصر اعتبار

سکوت وزیر کشور نشانه بازنشسته نبودن افشانی است

عصر ساختمان- رئیس شورای شهر تهران گفت: سکوت وزیر کشور درباره بازنشستگی افشانی حاکی از آن است که او می‌تواند همچنان شهردار بماند‌.

سکوت وزیر کشور نشانه بازنشسته نبودن افشانی است
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محسن هاشمی رفسنجانی‌ رئیس شورای شهر تهران در پایان نود و دومین جلسه شورای شهر تهران که امروز(یکشنبه) برگزار شد، با اشاره به مصوبات امروز جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نخستین موضوعی که امروز در شورا به آن پرداخته شد، بحث روز تهران بود که اعضای شورای شهر درباره این روز نقطه نظرات خود را اعلام کردند.

  رئیس شورای شهر تهران گفت: 6 پرونده مربوط به باغات را که به آن رسیدگی‌ نشده بود، بررسی کردیم‌ و از این 6 پرونده 5 مورد باغ تشخیص‌ داده شد.

  وی افزود: در نهایت به کمیسیون ماده 100 پرداختیم که مقرر شد 10 نفر از مشاوران‌ اعضای شورای شهر را در کمیسیون ماده 100 بر اساس یک مصوبه که در شورای سوم تصویب شده و تاکنون اجرایی نشده بود، معرفی کردیم‌.

  رئیس شورای شهر تهران در خصوص بیشتر بودن میزان تخلفات در شهر تهران نسبت به سایر شهرها‌ گفت: این موضوع از این جهت است که ما به حد کافی امکانات در اختیار مردم قرار نمی‌دهیم‌ و وقتی که فضا را به گونه‌ای می‌کنیم که مردم دچار مشکل می‌شوند، خود به خود تخلف روی می‌دهد، لذا من فکر می‌کنم که مقصر اصلی مسئولان‌ شهری و کشوری هستند که باید به مشکلات شهری توجه ویژه‌ای کنند تا مردم هم دچار تخلف نشوند چون هنگامی که تخلفات زیاد شود چشم پوشی می‌شود و همین چشم پوشی دوباره موجب افزایش تخلفات می‌شود، چنانکه در مسئله دزدی اسلام دستور داده است که دست دزد باید قطع شود، اما آن را مشروط بر این کرده که جامعه دچار گرسنگی نباشد.

  هاشمی رفسنجانی با ابراز تأسف از اینکه خودمان فضاهای تخلف‌ را در سطح شهر ایجاد می‌کنیم، گفت: از این جهت باید یک سوزن به خود و یک جوال‌دوز به دیگران بزنیم.

  وی در خصوص سهم مدیریت شهری از جرائم‌ گفت: این مبالغ‌ به خزانه واریز می‌شود، اما آن چه اتفاق می‌افتد و به ما نمی‌رسد این است که عمدتاً افراد جریمه‌های خود را نمی‌پردازند و به سال بعد موکول می‌شود و پلیس با روش‌های دیگری آن را وصول می‌کند و دیگر سهمی برای شهرداری قائل نمی‌شود و این مشکل باید در سازمان برنامه‌ریزی حل شود تا در هر سالی که این جرایم وصول شد، سهم شهرداری پرداخت شود.

  رئیس شورای شهر تهران در ادامه در خصوص تذکرات اعضای شورای شهر به مسئولان‌ شهرداری، گفت: برخی از این تذکرات‌ به دقت بررسی نشده است، زیرا بعضی از آن‌ها نیازمند آن هستند که تا 2 ماه بررسی شوند و سپس اگر حل نشد به صحن بیایند‌ چون اگر تذکری داده شود و شهردار تهران به آن تذکر توجه نکند، باید شهردار را استیضاح‌‌ کرد، لذا نباید تذکر موجب لوس‌ شدن اصل آن شود و اگر اعضا تذکرات فراوان بدهند و به آن توجهی نشود صرفاً‌ تعدادی تذکر بی اثر خواهند بود.

  هاشمی‌ رفسنجانی در ادامه در خصوص اظهارات سخنگوی وزارت کشور مبنی بر اینکه شهردار تهران بازنشسته‌ است، گفت: این سخنان مطلب جدیدی نبود‌، بنابراین اتفاق جدیدی رخ نداده است و ما همچنان منتظر نظر وزیر کشور هستیم‌ و اینکه تاکنون پاسخی دریافت نکرده‌ایم حاکی از آن است که چون سکوت علامت رضاست‌، نظر آن‌ها هم این است که افشانی می‌تواند همچنان شهردار بماند‌.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو