مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس بنیاد مسکن اسدآباد:

۷۰ درصد خانه های اسدآباد در برابر سیل و زلزله دوام نمی آورند

عصر ساختمان:رئیس بنیاد مسکن اسدآباد با اشاره به اهمیت مقاوم سازی خانه های روستایی گفت: ۷۰ درصد خانه های روستایی خشتی و گلی است که در برابر سیل و زلزله دوام نمی آورند.

۷۰ درصد خانه های اسدآباد در برابر سیل و زلزله دوام نمی آورند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از ایرنا، محمد کرم معصومی افزود: خوشبختانه تاکنون گزارشی از تخریب و خسارت به خانه های روستایی در اثر بارش های اخیر به دست ما نرسیده است اما این نگرانی وجود دارد که با طغیان رودخانه و سیل خانه های کم دوام آسیب ببینند.
  معصومی با هشدار به روستائیان گفت: با توجه به آمار بسیار بالای واحدهای غیرمقاوم و خطرات ناشی از حوادث و بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله روستاییان با استفاده از تسهیلات بانکی ارزان قیمت می توانند نسبت به نوسازی و مقاوم سازی مساکن خود اقدام کنند.
  وی تصریح کرد: از یازده هزار و 896 واحد مسکن روستایی تا به حال سه هزار و 500 واحد مقاوم سازی شده که این رقم 30 درصد خانه های روستایی را شامل می شود و بقیه واحدها کم دوام یا بی دوام است که نیاز مبرم به نوسازی دارد.
  رئیس بنیاد مسکن اسدآباد خاطرنشان کرد: تسهیلات مسکن روستایی به مبلغ یکصد و پنجاه میلیون ریال و با سود پنج درصد و دوره باز پرداخت 12ساله از طریق بانکهای طرف قرارداد با بنیاد مسکن قابل پرداخت به روستائیان است.
  اسدآباد 98 روستا دارد و نیمی از جمعیت شهرستان در این روستاها سکونت دارند.
  شهرستان اسدآباد 110 هزار جمعیت دارد و در 45 کیلومتری همدان واقع شده است.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی