مدیران خودروعصر اعتبار

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان کمیته امداد

عصر ساختمان- مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی مددجویی در ۱۴ استان کشور خبر داد.

ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان کمیته امداد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، ابراهیم بازیان امروز(14 شهریور) در نشست با مدیران کمیته امداد استان کرمانشاه، با اشاره به امضای توافق نامه سه جانبه مشترک بین کمیته امداد، سپاه و بنیاد برکت درخصوص احداث 10 هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان، اظهار کرد: این تعداد واحد مسکونی قرار است در 14 استان کشور که عمدتا استانهای مرزی هستند، احداث شوند.

  وی ادامه داد: 350 میلیارد تومان اعتبار ساخت 10 هزار واحد مسکونی روستایی مددجویان از محل مشارکت خود مددجویان، وام قرض الحسنه کمیته امداد و منابع سپاه و بنیاد برکت تامین خواهد شد.

  این مسئول موضوع مسکن را موضوعی مهم، جدی و اساسی در کمیته امداد عنوان کرد و یادآورشد: امام راحل(ره) همواره بر ساخت مسکن در جامعه تاکید داشتند و آن را حق آحاد مردم می دانست، لذا ما نیز از همه ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد تا برای نیازمندان کشور مسکن بسازیم.

  وی ساخت مسکن را از جمله خدمات ماندگار برای مردم دانست و افزود: باتوجه به رشد قیمتی که در حال حاضر در حوزه مسکن اتفاق افتاده، در تلاشیم تا به مستاجرین کمک کنیم و در حوزه ساخت نیز کمک هایی در حد توان خواهیم داشت.

  بازیان در ادامه به بازسازی واحدهای مسکونی مددجویان مناطق زلزله زده کرمانشاه اشاره کرد و افزود: برنامه ای که برای بازسازی واحدهای مسکونی آسیب دیده از زلزله مددجویان در کرمانشاه اجرا شد یک مدل بازسازی برای سایر دستگاه ها در بحران هایی همچون زلزله است.

  وی بابیان اینکه زلزله به فرصتی برای استان کرمانشاه تبدیل شد که آثار آن را بعدها خواهیم دید، عنوان کرد: در این زلزله 10 هزار واحد مسکونی مددجویان استان دچار آسیب شد که پنج هزار واحد آن از نوع تعمیراتی و پنج هزار واحد روستایی احداثی بود.

  مدیرکل دفترتأمین مسکن و امورمهندسی ساختمان کمیته امداد تصریح کرد: در حال حاضر چهار هزار و 555 واحد روستایی و 583 واحد شهری را در برنامه عملیاتی داریم که نزدیک به هزار واحد آن آماده و قابل بهره برداری است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • ۰
  • ۰
  • هفته نامه
  • ۰
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۴ ماه پیش
  آرشیو