مدیران خودروعصر اعتبار

آسمان تهران صاف است؛

احتمال طغیان رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر در شهرهای شمالی

عصر ساختمان- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: باتوجه به شدت بارش در استان‌های شمالی احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد.

احتمال طغیان رودخانه‌ها و آب گرفتگی معابر در شهرهای شمالی
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فریبا گودرزی کارشناس سازمان هواشناسی درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور، اظهار کرد: امروز با آغاز جریانات شمالی در استان‌های ساحلی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و همچنین شهرهای شمالی آذربایجان شرقی و خراسان شمالی رگبار باران، رعد و برق و وزش بادهای شدید را خواهیم داشت.

  به گفته وی، با توجه به شدت بارش طی امروز و فردا در استان‌های گیلان و غرب مازندران احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها وجود دارد، به همین دلیل به مسافران و شهروندان توصیه می‌شود از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

  گودرزی ادامه داد: از امروز تا یکشنبه دریا مواج خواهد بود به طوریکه ارتفاع آن در برخی مواقع به 1.5 تا 2 متر می‌رسد که از این رو مسافران باید مراقبت‌های لازم در قایق سواری و شنا کردن را به عمل آورند.

  کارشناس سازمان هواشناسی از افزایش وزش باد و گردوخاک در بخش‌های شرقی کشور به ویژه منطقه زابل خبر داد و گفت:  در دو تا سه روز آینده در جنوب سیستان‌وبلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و جنوب استان فارس وزش باد، رگبار پراکنده باران و رعد و برق را خواهیم داشت.

  وی در پایان با بیان اینکه در سایر نقاط پدیده خاصی را نداریم، تصریح کرد: آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری است و در روزهای آتی کاهش نسبی دما برای تهران پیش‌بینی می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی