مدیران خودروعصر اعتبار

عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران:

قانون حمایت از تولید مسکن اجرایی نشده است

عصر ساختمان- عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران گفت: بعد از گذشت ۱۰ سال هنوز قانون حمایت از تولید مسکن اجرایی نشده است.

قانون حمایت از تولید مسکن اجرایی نشده است
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ایرج رهبر عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران با بیان اینکه طبق مصوبه قانونی سال 87 باید دولت قانون حمایت از تولید و عرضه مسکن را اجرایی می‌کرد، گفت: هم اکنون 10 سال از این مصوبه قانونی گذشته و دولت در این سال‌ها خلاف این مصوبه را اجرایی کرده است.

  وی ادامه داد: در سه سال گذشته دولت مالیات از نقل و انتقالات مسکن را اجرایی کرده در صورتی که اگر عکس این طرح اجرایی می‌شد هم‌اکنون شاهد افزایش چند درصدی تولید مسکن در کشور بودیم.

  رهبر تأکید کرد:‌ اجرای طرح‌هایی از جمله اخذ مالیات از خانه‌های خالی و زمین‌های دولتی می‌تواند راهکاری برای بهبود وضعیت بازار مسکن به شمار آید.

  عضو هیئت مدیره انجمن انبوه‌سازان استان تهران تصریح کرد: در سال‌های گذشته عوارض صدور پروانه‌های ساخت واحدهای مسکونی و همچنین میزان تراکم ساخت و ساز کاهش یافته که این خود نشان دهنده کاهش انگیزه تولید کنندگان مسکن است.

  وی در پایان گفت: دولت باید پکیج کاملی از راهکارهای موجود برای بهبود وضعیت بازار مسکن را با همکاری کارشناسان مسکن و اقتصاددانان آماده کند تا بتواند در ماه‌های آینده طرح‌هایی را برای بهبود این بازار اجرایی کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی