مدیران خودروعصر اعتبار

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه:

بزودی ساخت و ساز برای مستاجرین زلزله‌زده کرمانشاه آغاز می‌شود

عصر ساختمان- ‍ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: بزودی عملیات ساخت و ساز برای مستاجرین در مناطق زلزله زده شروع خواهد شد.

بزودی ساخت و ساز برای مستاجرین زلزله‌زده کرمانشاه آغاز می‌شود
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مهرداد سالاری در بازدید از مناطق زلزله زده استان، افزود: طبق آخرین آماری که گرفتیم بطور متوسط 52 تا 53 درصد کل مناطق زلزله زده شامل شهری و روستایی بازسازی شده و بر اساس اقداماتی که انجام شده و پیگیری که کردیم در هر روز 15 واحد در این مناطق در حال بهره برداری است.

  وی گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بود 12 هزار و 500 واحد در مناطق روستایی تا قبل از شهریور ماه به بهره برداری برسد، اما طبق آخرین آمار بنیاد مسکن حتی فرازتر از برنامه ریزیهای صورت گرفته کار انجام شده و برنامه ریزی برای ساخت 16 هزار و 500 واحد مورد پیگیری قرار گرفته که این تعداد حتی از برنامه ریزی ها هم بیشتر است.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه ادامه داد: در مناطق شهری هم سرپل ذهاب امروز به کارگاه بزرگ ساختمانی تبدیل شده و با این روند زودتر از برنامه ریزی ها که قرار بود ساخت و سازها در این مناطق تا پایان سال 1398 به بهره برداری برسد و قبل از این زمان آماده بهره برداری خواهند شد.

  وی هر گونه حرکت و پیشرفت کاری در مناطق زلزله زده را حاصل همکاری مردم عنوان کرد و گفت: اگر مردم پای کار نبودند به طور یقین هیچ توفیقی نداشتیم و هر کاری که انجام شده با مشارکت مناسب مردم بوده است.

  وی خاطرنشان ساخت: 1300 میلیارد تومان خسارت به ابنیه اداری وارد شده که دولت 540 میلیارد تومان برای این موضوع تامین اعتبار کرده، اما چون اولویت کاری برای ما مردم بوده کارها را فعلا روی ساخت و ساز منازل متمرکز کرده‌ایم که مردم در این مناطق هر چه سریعتر سرپناه پیدا کنند، هر چند که دستگاه های دولتی هم کارهای تعمیراتی خود را شروع کرده اند.

  سالاری گفت: برای مستاجرین در تلاش هستیم که زمین برای این افراد از طریق وزارت راه و شهرسازی در نظر گرفته شود و بزودی عملیات ساخت و سازها برای مستاجرین شروع خواهد شد، بطوریکه در شهر قصرشیرین زمین تامین شده و در سرپل ذهاب هم در حال شناسایی زمین هستیم.

  زلزله ای به بزرگی 7.3 در مقیاس بزرگای گشتاوری شامگاه یکشنبه 21 آبان 1396 در نزدیکی ازگله، استان کرمانشاه در نزدیکی مرز ایران و عراق در 32 کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه عراق ایران رخ داد. کانون زمین‌لرزه 5 کیلومتری شهر ازگله کرمانشاه بود و زلزله نگاری آمریکا کانون این زلزله را 32 کیلومتری حومه شهر عراقی حلبچه اعلام کرد.

  بر طبق گفته رئیس مرکز لرزه‌نگاری ایران چندین پیش لرزه قبل از زلزله7.3 ریشتری حوالی ساعت 21 تا 21:48 اتفاق افتاده که موجب هشیاری مردم شد که بزرگترین این پیش لرزه‌ها به قدرت 4.5 ریشتر ثبت شد. تعداد کشته‌ها در ایران به 620 نفر رسید و همچنین 9388 نفر نیز زخمی شدهند و حدود 70 هزار نفر بی‌خانمان شدند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی