مدیران خودروعصر اعتبار

۵۳۵ واحد مسکونی آماده واگذاری به زلزله‌زدگان گیلان‌غرب

عصر ساختمان- استاندار قزوین اعلام کرد: تاکنون از سه هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی احداثی برای زلزله‌زدگان کرمانشاهی ۵۳۵ واحد آماده واگذاری شده است.

۵۳۵ واحد مسکونی آماده واگذاری به زلزله‌زدگان گیلان‌غرب
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین به‌منظور بازدید از روند بازسازی‌ها و پیشرفت فیزیکی واحدهای آسیب‌دیده از زلزله سال گذشته کرمانشاه به‌اتفاق هیئتی به گیلان غرب سفر کرد.

  در نشست مشترک زاهدی استاندار قزوین با تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در محل ستاد کل بازسازی بنیاد مسکن کرمانشاه آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده گیلان غرب از سوی استان قزوین بررسی شد.

  به گفته وی، بازسازی و مقاوم‌سازی واحدهای حوزه گیلان‌غرب به همراه شهرستان سرمست و 209 روستا به بنیاد مسکن استان قزوین سپرده شد.

  استاندار افزود: با بررسی و ارزیابی از 17 هزار واحد صدمه‌دیده گیلان‌غرب، سه هزار و 300 واحد به احداث مجدد و 12 هزار و 700 واحد نیز به تعمیرات و مقاوم‌سازی نیازمند تشخیص داده شدند.

  وی یادآور شد: در این رابطه حدود 14 هزار پرونده دریافت تسهیلات از بانک‌های عامل تشکیل که تاکنون 10 هزار مورد آن منجر به عقد قرارداد برای واحدهای احداثی و تعمیری شده است.

  وی، ارائه تسهیلات ارزان‌قیمت به هر یک از واحدهای احداثی در شهرها را 400 و روستاها را 300 میلیون ریال اعلام و عنوان کرد: برای واحدهای تعمیری معرفی‌شده نیز هر یک از 60 تا 120 میلیون ریال در نظر گرفته‌شده است.

  استاندار با اشاره به اقدامات این نهاد از آغاز عملیات اجرایی تاکنون، گفت: در بخش واحدهای احداثی تاکنون عملیات آرماتوربندی 2 هزار و 500 واحد، فونداسیون 2 هزار و 200 واحد، نصب اسکلت یک هزار و 800 واحد، دیوارچینی یک هزار و 400 واحد و سقف 950 واحد به پایان رسیده و 535 واحد نیز به مرحله بهره‌برداری رسیده است.

  وی ابراز کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سعی داریم تا فرارسیدن سالگرد وقوع زلزله کرمانشاه ضمن پایان بخشیدن به 90 درصد از طرح‌های در دست اجرا، تا پایان سال نیز به‌تمامی تعهدات محول شده جامعه عمل بپوشانیم.

  زاهدی مطرح کرد: هم‌زمان با وقوع زلزله دل‌خراش 21 آبان سال 96، استان قزوین به‌عنوان یکی از دوازده ستاد معین بازسازی بلافاصله به منطقه اعزام و اقدامات اولیه جهت برآورد میزان خسارت‌ها، نقشه‌برداری، احداث و تعمیر واحدهای آسیب‌دیده را به انجام رساند.

   زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 7.3 دهم در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 21 و 46 دقیقه شامگاه 21 آبان ماه سال 96 در 11 کیلومتری بخش از گله و 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه را به لرزه درآورد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • ماهنامه ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۳ روز پیش
   آرشیو