مدیران خودروعصر اعتبار

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر:

تحویل ۱۵۰ هزار از واحدهای مسکن مهر طی سال جاری

عصر ساختمان- قرار شده دولت در سال جاری ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای تامین زیرساخت‌های مسکن مهر اختصاص دهد که در صورت تحقق این موضوع ۱۵۰ هزار واحد را تحویل می‌دهیم.

تحویل ۱۵۰ هزار از واحدهای مسکن مهر طی سال جاری
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، احمد اصغری مهرآبادی، اظهار کرد: طبق برآورد کارگروهی که در ریاست جمهوری تشکیل شده حدود 11 هزار و 500 میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های زیربنایی و روبنایی مسکن مهر نیاز است که قرار شده 1400 میلیارد تومان در سال جاری اختصاص پیدا کند و اگر این اقدام صورت گیرد می‌توانیم 150 هزار واحد مسکن مهر که هم ‌اکنون از نظر ابنیه کامل هستند را تحویل دهیم.
  وی افزود: به دولت پیشنهاد دادیم 1000 میلیارد تومان اسناد خزانه برای احداث زیرساخت‌های مسکن مهر اختصاص دهد که رییس‌ جمهور به سازمان برنامه و بودجه دستور داده تا روی این موضوع کار کنند. از این رقم 300 میلیارد تومان برای پردیس در نظر گرفته شده که امیدواریم این پول تا قبل از پایان فصل کاری تامین شود.
  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص آخرین وضعیت ساخت واحدهای مسکونی، گفت: از 2 میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر حدود 2 میلیون واحد به اتمام رسیده است. از 200 هزار مسکن باقی مانده هم 100 هزار واحد فاقد متقاضی است که از دولت دو مصوبه گرفتیم و دولت محدودیت واگذاری مسکن مهر را حذف کرد. برای این‌که سرمایه‌های به کار رفته هدر نشود و منابع بانکی برگردد اگر شخص حقیقی پیدا نشد واحدها را به پیمانکاران طرف قرارداد می‌فروشیم.
  مهرآبادی هم‌چنین با اشاره به مصوبه اخیر مجلس برای واگذاری 50 هزار واحد مسکن مهر به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی اظهار کرد: زمین را به قیمت منطقه‌ای به این عزیزان واگذار می‌کنیم و پیشنهاد دادیم مدت زمان دوران مشارکت از 8 سال به 2 سال کاهش یابد. این موضوع در کمیسیون فرعی اقتصادی دولت تصویب شده و به کمیسیون اصلی رفته است. انشاءالله تا دو هفته آینده در کمیسیون اصلی به تصویب می‌رسد که می‌تواند در واگذاری واحدهای فاقد متقاضی موثر باشد.
  به گفته وی، بخشی از واحدهای مسکن مهر در دادگاه‌ها پرونده دارند که باید آن‌جا رسیدگی شود. به طور کلی از نظر ساخت، تعداد واحدهای بدون معارضی که به اتمام نرسیده بسیار اندک است. ولی برای تحویل واحدهای آماده نیازمند این هستیم که انشعابات و زیرساخت‌ها آماده شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   رویداد ها در یک نگاه
   • هفته نامه
   • ۰
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • هفته نامه عصر ساختمان
   • ماهنامه ساختمان
   آخرین بروزرسانی ۵ روز پیش
   آرشیو