مدیران خودروعصر اعتبار

دزدیده شدن کاشی سر در منازل قدیمی در تهران

عصر ساختمان- مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران با بیان اینکه باید به موضوعات میراث فرهنگی در تهران توجه کنیم، گفت: کاشی سر در برخی منازل قدیمی در تهران به سرقت می‌رود.

دزدیده شدن کاشی سر در منازل قدیمی در تهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، علی محمد سعادتی  با بیان اینکه پرداختن به میراث فرهنگی در برنامه‌های شهرداری است، گفت: مصوباتی در این خصوص وجود دارد و توجهات لازم صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه در تدوین برنامه توسعه سوم شهرداری تهران مطالعاتی در خصوص  مباحث میراثی صورت گرفته است، گفت: اقداماتی در حال اجراست و در قالب برنامه سوم انجام می‌شود و قطعاً میراث فرهنگی را ارتقا خواهیم داد.

  سعادتی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری باید با هدف اقتصادی کردن چرخه حفاظت و بهسازی از بناهای تاریخی درکوتاه مدت منتخبی از فعالیت‌های اقتصادی،فرهنگی، اقامتی، خدماتی متناسب با بافت تاریخی را مشخص کند، گفت: شهرداری به مالکان اجازه بهره‌برداری انتفاعی از بناهای تاریخی را به شرط استقرار فعالیت‌های مجاز برای دوره‌های میان مدت و بلندمدت اراِیه کند.

  سعادتی به نقش مردم در حفظ آثار تاریخی اشاره کرد و گفت: قطعا شهروندان در این  راه همراه خواهند بود. در واقع افزایش آگاهی عمومی نسبت به ثروت‌های فرهنگی شهر و افزایش حساسیت نسبت به اقداماتی که این دارایی‌های عمومی را حفظ می‌کند بسیار اثر بخش خواهد بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی