عصر اعتبار

پرطرفدارترین خانه‌ها در اسفندماه ۱۳۹۴؟

سهم ۵۷.۷درصدی خانه‌های زیر ۸۰ متر از معاملات

عصر ساختمان:در اسفند‌ماه سال ۱۳۹۴ کدام واحدهای آپارتمانی بیشترین معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند؟

پرطرفدارترین خانه‌ها در اسفندماه ۱۳۹۴؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ فروردين ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از اقتصاد، آماری از تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا، قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی، سطح زیربنای هر واحد مسکونی و ارزش هر واحد مسکونی توسط روابط عمومی بانک مرکزی ارائه شده است.

  بر اساس آمارها، در اسفند‌ماه سال 1394، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 13.1 هزار واحد مسکونی رسید.

  تعداد معاملات انجام شده به تفکیک عمر بنای واحد مسکونی
  بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در اسفند‌ماه سال 1394 حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا 5 سال ساخت با سهم 55.8 درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی
  تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک مترمربع در اسفند‌ماه سال 1394 نشان می‌دهد که در شهر تهران واحدهای آپارتمانی با محدوده قیمت هر متر مربع 25 تا 30 میلیون ریال با سهم 13 درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده و واحدهایی با محدوده قیمتی هر مترمربع 30 تا 35 و 20 تا 25 میلیون ریال به ترتیب با سهم 12.4 و 12.2 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی
  تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در اسفندماه سال 1394 نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای 60 تا 70 مترمربع معادل 14.9 درصد اختصاص داشته است؛ واحدهای دارای زیربنای 50 تا 60 و 70 تا 80 مترمربع با سهم مشابه 13.5درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند؛ در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 متر مربع، 57.7 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب ارزش هر واحد مسکونی
  در دی ماه سال 1394 تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت کل هر واحد نشان می‌دهد که واحدهای مسکونی با ارزش 130 تا 160 میلیون تومان با سهم 9.2 درصد در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، بیشترین سهم از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

  واحدهای دارای ارزش 100 تا 130 و 160 تا 190 میلیون تومان نیز با اختصاص سهم مشابه 8.3درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. در اسفند‌ماه سال 1394 حدود 50.6 درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از 280 میلیون تومان اختصاص داشته است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو