مدیران خودروعصر اعتبار

معصوم در جمع نمایندگان وزارت راه‌و‌شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت‌المال:

اجرای هزار حکم تخریب در تهران در سال جاری

زمین‌خواری جرمی ساده نیست

عصر ساختمان- نماینده تام الاختیار وزیر راه وشهرسازی در شورای عالی حفظ حقوق بیت المال با اشاره به اجرای یک هزار حکم تخریب در هشت ماه گذشته و خلع ید حدود پنج میلیون متر مربع اراضی ملی در استان تهران گفت: برای جلوگیری از بروز چنین اقداماتی باید برنامه‌ای مدون و هوشمند داشته باشیم.

اجرای هزار حکم تخریب در تهران در سال جاری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از صما، حسین معصوم در نهمین هم اندیشی آموزشی مدیران و نمایندگان وزارت راه و شهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی و منابع طبیعی که امروز یکشنبه 15 آذر ماه در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد اعلام کرد: دغدغه امروز ما که از سوی سازمان‌ها و نهادهای مربوط و همچنین از طرف مقام معظم رهبری بر آن تاکید شده است انجام اقداماتی قاطع در خصوص مبارزه با بحث زمین خواری است. با توجه به سخنان رهبری که بارها نیز تکرار شده است جلسات متعددی از سال 1383 از سوی شورای حفظ حقوق بیت المال در این خصوص تشکیل شده که آثار مثبتی نیز تاکنون به همراه داشته است به همین دلیل ما این موضوع را در برنامه کاری خود قرار داده‌ایم تا بتوانیم با همدلی و اتحاد بیشتر این کار را دنبال کنیم. طبیعتا امروز این موضوع دغدغه ملی همه ماست و می‌دانیم که غفلت از محیط زیست چه بلایی برسر آیندگان و اقتصاد کشور خواهد آورد.

  مشاور حقوقی و نماینده وزیر راه و شهرسازی در شورای حفظ بیت‌المال در اراضی و منابع طبیعی در ادامه تقویت برگزاری شوراها را موثرترین راه فعلی برای مبارزه با این مشکل اعلام کرد و گفت: برگزاری جلسات در شوراهای مختلفمانند جلسه امروز جایگاه و آثار موثر خود را نشان داده‌اند. امروزه زمین‌خواری یک جرم ساده نیست، شاید در ابتدای امر، جرمی ساده به نظر می‌رسید ولی با گذشت زمان و انجام اقدامات موثر کیفری این مسئله تغییر ماهیت داد، به گونه‌ای که هرچقدر ما خودمان را بیشتر تجهیز می‌کنیم مجرمان نیز وضعیت جدیدی را ایجاد می‌کنند. در حال حاضر رسیدگی به شیوه‌های جعل، سندسازی و روش‌های دادگاهی را در دستور کار داریم که پیگیری یکی از این پرونده‌ها از ابتدا تا انتها نیروهای متعددی را درگیر و انرژی زیادی را صرف می‌کند.

  وی افزود:امید داریم در جلسه امروز با یک هم اندیشی و وحدت نظر تجدید قوا کرده و برنامه‌های جدیدی را در بحث مقابله با زمین‌خواری در آینده کشورمان ایجاد کنیم. این امر تنها با صدور آیین‌نامه برطرف نمی‌شود بلکه باید با اتحاد اهدافی را که نظام جمهوری اسلامی بر عهده ما قرار داده عملیاتی کنیم.

  نماینده تام الاختیار وزیر راه وشهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال در ادامه سخنان خود اظهار کرد: امروز در مسیر جدیدی قرار داریم به همین دلیل علی‌رغم تمام تلاش‌های انجام شده باید هم فکری بیشتری داشته باشیم تا به نتیجه مطلوب‌تری دست یابیم.

  معصوم در ادامه در بخش دیگری از سخنانش زمین‌خواری را در نقاط مختلف کشور مانند بندرعباس، کیش و قشم پدیده‌ای اپیدمی خواند و گفت: درحال حاضر قصد داریم معاونت‌ها و بخش‌های مختلف را فعال‌تر کرده تا تقاضای حقیقی مقام معظم رهبری و همچنین مردم را محقق سازیم.

  وی همچنین از اجرای یک هزار حکم تخریب در هشت ماه گذشته و خلع ید حدود پنج میلیون مترمربع از اراضی ملی در استان تهران با ارزش بالا خبر داد و گفت: بسیاری از این زمین‌ها و بناهاشرایطی خاصداشتند. امیدواریم در جلسات آینده از تخریب این اراضی خبر نداده و بیانگر جلوگیری از بروز این تخلفات باشیم.

  نماینده تام الاختیار وزیر راه وشهرسازی در شورای حفظ حقوق بیت المال افزود: امروز با تکلیفی که رهبر معظم انقلاب برای همه ما تعیین کرده باید گام‌هایی اساسی در این زمینه برداشته و با تداوم برگزاری این نشست‌ها در حوزه اراضی و محیط زیست شاهد اتفاقات خوب و رفع تمامی نواقص شویم. ما درحال حاضر به مکانیزم اجرایی درستی رسیدیم بنابراین باید با ادامه این روند و تدوین برنامه‌ای مدون و هوشمند کار خود را جلو برده تا به تمامی اهداف ملی خود دست یابیم.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر ساختمان ( https://telegram.me/asresakhteman ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی