عصر اعتبار

تامین اعتبار برای احداث ساختمان اسناد و کتابخانه ملی کرمان با استانداردهای بین‌المللی

عصر ساختمان- استاندار کرمان برای احداث ساختمان جدید و متناسب با استانداردهای بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی این استان قول مساعد داد.

تامین اعتبار برای احداث ساختمان اسناد و کتابخانه ملی کرمان با استانداردهای بین‌المللی
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل ازکرمان فردا ،علیرضا رزم حسینی در دیدار مدیرکل حقوقی و هماهنگی امور استان های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران افزود: بودجه مورد نیاز برای احداث این مرکز از محل اعتبارات سال آینده استان کرمان تامین اعتبار می شود.

  وی ادامه داد: براساس تفاهم نامه انجام شده قرار است که نیمی از اعتبارات احداث این مرکز از محل اعتبارات ملی و نیمی نیز از محل اعتبارات استانی تامین شود.

  مدیرکل حقوقی و هماهنگی امور استان های سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران نیز در این آیین گفت: این سازمان کار فراهم آوری، حفاظت، پردازش و سازماندهی میراث مستند مکتوب کشور را بر عهده دارد و در دو بخش اسنادی و کتابخانه ای به فعالیت خود ادامه می دهد.

  علیرضا دباغی افزود: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به جز تهران در 12 استان کشور دارای مدیریت استانی است و در استان کرمان یکی از قدیمی ترین دفاتر این سازمان در حال ادامه فعالیت است.

  وی با بیان اینکه اسناد سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دوبخش دولتی و غیر دولتی دسته بندی می شود، گفت: اسناد دولتی آن دسته اسنادی هستند که توسط دستگاه های دولتی تهیه و بایگانی می شوند که این دسته از اسناد پس از بررسی، ارزیابی، ارزشیابی و واجد شرایط بودن، به بخش آرشیوی این سازمان منتقل می شوند.

  دباغی بیان کرد: اسناد غیر دولتی نیز به دو صورت اهدایی و خریدی جمع آوری و نگهداری می شوند و پس از طی مراحل ضدعفونی و پردازش در اختیار محققان و پژهشگران قرار می گیرند.

  وی تاکید کرد: سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در مناطق مختلف نیاز به ساختمان های مناسب و متناسب با استانداردهای بین المللی دارد و در استان کرمان با توجه به سبقه تاریخی آن در شرق کشور، باید مکان مناسبی برای جمع آوری و نگهداری اسناد ایجاد شود.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو