عصر اعتبار

رئیس سازمان نظام مهندسی تهران خبر داد:

کیفیت ساخت و ساز از تیرماه ۹۵ در استان تهران ارتقاء می‌یابد

عصر ساختمان:رئیس سازمان نظام مهندسی تهران گفت: از اول تیر ماه ۹۵، ساخت و ساز در استان تهران با حضور افراد و مجریان ذی‌صلاح انجام می‌شود تا کیفیت ساخت و ساز ارتقاء یابد.

کیفیت ساخت و ساز از تیرماه ۹۵ در استان تهران ارتقاء می‌یابد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از فارس، حبیب‌اله بیطرف با بیان این مطب در جمع خبرنگاران گفت: طبق رای دیوان عدالت اداری و تصمیم سازمان نظام مهندسی تهران که به امضای سازمان‌های ذیربط نیز رسیده است از اول تیر ماه 95، نام مجریان ذیصلاح در پروانه ساختمانی ثبت می‌شود. هر چند این اقدام از تیر ماه 94، توسط شهرداری لغو شده بود و موجب چالش‌های اساسی شده بود.

  وی با اشاره به اینکه لغو نام مجریان ذیصلاح در پروانه ساختمانی موجب شد بود تا قراردادهای مجریان ذیصلاح به قراردادهای سوری تبدیل شود گفت: سازمان نظام هندسی برای این کار که این چالش برطرف شود بنای بر تعامل و هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط را سرلوحه کار خود قرار داد و با آن مبنای اخلاق‌مداری و شایسته‌سالاری معتقد است که باید در این خصوص تحول ایجاد شود.

  بیطرف تاکید کرد از سال 91 نام مجریان ذیصلاح در پروانه ساختمانی ثبت می‌شد اما از تیر ماه 94 این موضوع لغو شده بود به همین دلیل تلاش کردیم و تاییدیه‌های آن را نیز اخذ کردیم تا از تیر ماه سال 95، این موضوع مجددا باز گردد. یعنی از اول تیر ماه سال 95، نام مجریان ذیصلاح در پروانه ساختمانی ثبت می‌شود تا تنها مجریان ذیصلاح فعالیت ساخت و ساز را برعهده گیرند.

  وی در پاسخ به این سوال، مبنی بر اینک ه ثبت نام مجریان ذیصلاح در پروانه ساختمانی آیا به این معنی است که هر اتفاقی در ساخت و ساز رخ دهد مسئول آن همان مهندسی و مجری ذیصلاح است گفت: حسن این اقدام این است که سازنده یا مجریان ذیصلاح دارای هویت می‌شوند و هر اتفاقی که در ساخت و ساز رخ دهد مسئول‌ هستند. بنابراین سازنده‌ها بدانند که از تیر ماه 95، باید حتما دارای صلاحیت و پروانه ساخت و ساز باشند.

  رئیس سازمان نظام مهندسی تهران  گفت: در حال حاضر متاسفانه برخی قراردادهای ساخت و ساز و مشارکتی در بنگاه‌های املاک انجام می‌شود و مالکان با سازنده‌هایی که به هیچ عنوان صلاحیت ندارند قرارداد می‌بندند و این باعث ضرر و زیان مالی و جانی می‌شود و ساختمان‌ها از حالت استانداردسازی و کیفی‌سازی خارج می‌شوند.

  وی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که در حال حاضر در استان تهران چه میزان مجری ذیصلاح داریم گفت: در استان تهران بیش از 15 هزار مجری ذیصلاح حقیقی و 400 شرکت حقوقی ذیصلاح فعالیت می‌کنند.

  به گفته وی هدف از این اقدام هم بازبینی در تجارت کاری مهندسان و مجریان ذیصلاح است و هم اینکه یک بانک اطلاعاتی مناسب برای افراد ذیصلاح ، فعال در عرصه ساخت و ساز ایجاد خواهد شد.

  وی خاطر نشان کرد: این برنامه علاوه بر تهران در شهرهای ملارد، شهریار، دماوند، ورامین، رباط‌کریم، اندیشه، پرند و پردیس توسط سازنده‌های ذیصلاح دارای صلاحیت انجام خواهد شد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو