عصر اعتبار

کدام خانه‌ها در بهمن‌ماه بیشترین متقاضی را داشتند؟

عصر ساختمان:در بهمن‌ماه سال ۱۳۹۴ کدام واحدهای آپارتمانی بیشترین معاملات مسکن را به خود اختصاص داده‌اند؟

کدام خانه‌ها در بهمن‌ماه بیشترین متقاضی را داشتند؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از اقتصاد نیوز، آماری از تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا، قیمت یک مترمربع بنای واحد مسکونی، سطح زیربنای هر واحد مسکونی و ارزش هر واحد مسکونی توسط روابط عمومی بانک مرکزی ارائه شده است.

  بر اساس آمارها، در بهمن‌ماه سال 1394، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به 16.4 هزار واحد مسکونی رسید.

  تعداد معاملات انجام شده به تفکیک عمر بنای واحد مسکونی
  بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در بهمن‌ماه سال 1394 حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا پنج سال ساخت با سهم 56.7 درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب قیمت یک متر مربع بنای واحد مسکونی
  تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت یک متر مربع در بهمن‌ماه سال 1394 نشان می‌دهد که در شهر تهران واحدهای آپارتمانی با محدوده قیمت هر متر مربع 25 تا 30 میلیون ریال با سهم 14.5 درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات را به خود اختصاص داده و واحدهایی با محدوده قیمتی هر متر مربع 20 تا 25 و 30 تا 35 میلیون ریال به ترتیب با سهم 13.5 و 12.6 درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی
  تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در دی ماه سال 1394 نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای 60 تا 70 مترمربع معادل 16.4 درصد اختصاص داشته است؛ واحدهای دارای زیربنای 50 تا 60 و 70 تا 80 مترمربع به ترتیب با سهم 15.4 و 13.3درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند؛ در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از 80 متر مربع، 56.8 درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند.

  تعداد معاملات بر حسب ارزش هر واحد مسکونی
  به گزارش اقتصادنیوز، همچنین در دی ماه سال 1394 تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب قیمت کل هر واحد نشان می‌دهد که واحدهای مسکونی با ارزش 100 تا 130 میلیون تومان با سهم 10.5 درصد در میان دامنه‌های قیمتی مورد بررسی، بیشترین سهم از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

  واحدهای دارای ارزش 130 تا 160 و 160 تا 190 میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم 10.3 و 9درصدی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

  در بهمن‌ماه سال 1394 حدود 46.4 درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از 220 میلیون تومان اختصاص داشته است.

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  رویداد ها در یک نگاه
  • کاشی و سرامیک
  • عصر ساختمان
  • شماره ۳۴ دیجیتال
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۹ روز پیش
  آرشیو