عصر اعتبار

در حوزه مدیریت بحران، منطقه ۲۲ می‌تواند به عنوان منطقه پشتیبان شهر تهران عمل کند

عصر ساختمان- شهردار منطقه ۲۲ با استقبال از سرمایه‌گذاری در این منطقه، گفت: حضور سرمایه گذاران و استفاده از ظرفیت آن‌ها باعث آبادانی، عمران و سازندگی همچنین کسب درآمد و اشتغال‌زایی می‌شود و ما نیز برای تحقق این مهم و آبادانی ببشتر منطقه با آغوش باز از حضور سرمایه گذاران استقبال خواهیم کرد و در برابر فعالیتهای قانونی آنها مانع تراشی از سوی مدیریت شهری صورت نمی گیرد.

در حوزه مدیریت بحران، منطقه ۲۲ می‌تواند به عنوان منطقه پشتیبان شهر تهران عمل کند
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، علی نوذرپور در جمع شورایاران و هیات امنا محله کوهک در سخنانی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با انتقاد از عدم واگذاری برخی از وظایف دولتی به مدیریت شهری خاطرنشان کرد: متاسفانه مدیریت شهری در کشور ما در جایگاه واقعی خود قرار ندارد. عدم واگذاری برخی از وظایف به مدیریت شهری از سوی دولت، زمینه ساز بروز بسیاری از مشکلات در جامعه شده است.

  وی در همین زمینه تاکید کرد: مدیریت شهری باید به معنای واقعی خود در جامعه مستقر شود و مطالبه گری مردم از سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های خدمات رسان شهری همچنان ادامه داشته باشد البته ما به عنوان مدیران شهری با استفاده از ابزارهای موجود کاستی‌ها و مشکلات را به این نهادها منتقل می کنیم اما مطالبه گری از جانب مردم جنس و رنگ دیگری دارد.

  شهردار منطقه 22 با اشاره به وظایف شورایاری‌ها گفت: شورایاری ها باید پیگیر مطالبات مردم باشند و از طرح مطالبات شخصی در قالب مسئولیت شورایاری خودداری کنند.

  نوذرپور تصریح کرد: با توجه به این مطلب که شهرداری ها در حوزه آموزش و پرورش هیچگونه وظیفه ای ندارند اما ما تلاش خواهیم کرد به دلیل مشکلاتی که در خصوص کمبود سرانه های آموزشی در این منطقه وجود دارد، به این مساله ورود پیدا کنیم. در این راستا با عنایت به اهمیت موضوع؛ زمین‌هایی با کاربری آموزشی در سطح منطقه شناسایی و به اداره آموزش و پرورش برای ساخت تحویل داده می شود.

  شهردار منطقه 22 از ساخت و افتتاح بزرگترین پارک ایمنی کشور و خاورمیانه در منطقه خبر داد و گفت: در حوزه مدیریت بحران، منطقه 22 می‌تواند به عنوان منطقه پشتیبان شهر تهران در مواقع بروز حوادث طبیعی و غیرطبیعی عمل کند. همچنان که در گذشته کارکردهایی از این دست نیز در طرح جامع منطقه دیده شده است و ما در پارک ایمنی که بزرگترین پارک ایمنی کشور خواهد بود ملزم به اجرای کلیه الزامات آموزشی زلزله خواهیم بود.

  وی یادآور شد: در حوزه زیست‌محیطی نیز بحث انرژی‌های نو و بهره‌برداری از آن، ساخت اکوپارک در دستور کار قرار دارد که در نوع خود منحصر به فرد خواهد بود. این پارک در مساحتی بالغ بر 18 هکتار ساخته است که تا شهریور امسال آماده بهره برداری خواهد شد و ظرفیت خوبی برای منطقه ایجاد می‌کند.

  نوذرپور بحث توسعه ناوگان حمل و نقلی منطقه و بخصوص بحث خط مترو را به عنوان یک مطالبه از شورای شهر تهران و یک هدف استراتژیک برای مدیران شهری منطقه 22 برشمرد.

  شهردار منطقه 22 افزود: با توجه به اینکه منطقه 22 منطقه پایلوت در شهر تهران برای بحث تفکیک پسماند از مبدا انتخاب شده تلاش خواهیم کرد با همکاری شورایاران محلات و تلاشی که از سوی آن‌ها در بحث آموزش پسماند در محلات صورت می گیرد و همچنین ایجاد رقابت بین محلات و ارائه تسهیلات و پوشش‌های بیمه‌ای به شهروندان به این هدف برسیم.

  بر اساس گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، وی یادآور شد: به دلیل اینکه شهروندانی که در این منطقه زندگی می کنند اغلب مهاجرانی از سایر شهرهای کشور و یا مناطق دیگر تهران هستند، تعلق محله ای در منطقه 22 کم است که در این بین با برگزاری طرح‌ها و جشنواره‌های مختلف از جمله خیابان نشاط و خیابان‌ محلی برای زندگی در صدد تلاش برای رفع این مشکلات و آشنایی بیشتر شهروندان با بکدیگر در جهت افزایش حس تعلق محله ای هستیم و هر چقدر که شوراهای محلی بیشتر در حوزه های اجتماعی فعالیت کنند موفق تر خواهیم بود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
  آرشیو