مدیران خودروعصر اعتبار

بازخورد طرح اصلاح تسهیلات مسکن در بین خریداران

عصر ساختمان- طی روزهای اخیر خبرهای مختلفی در خصوص تصمیم جدید سیاستگذار بخش مسکن برای اعمال اصلاحات در حوزه تسهیلات خرید مسکن منتشر شد. به این صورت که سیاست­گذار حوزه مسکن بنا دارد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن از طریق صندوق پس ­انداز مسکن یکم و کاهش نرخ سود این تسهیلات برای متقاضیان خانه ­اولی را در دستور کار قرار دهد و مجوز نهایی را از بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار اخذ کند.

بازخورد طرح اصلاح تسهیلات مسکن در بین خریداران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۷:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از هیبنا، انتشار این خبرها در رسانه­ های مختلف و فضای مجازی سبب شد تا در فضای بازار مسکن توجه به سمت سبد تسهیلات خرید مسکن افزایش پیدا کند. به طوری که گروهی از متقاضیان بالقوه بازار جست و جو در مورد شرایط اخذ این تسهیلات برای خرید خانه را آغاز کردند. این روند اگرچه می ­تواند به نفع شرایط بازار مسکن در آغاز ورود به فاز رونق باشد و ورود متقاضیان مصرفی به بازار را تقویت کند اما می­تواند برای بازار اتفاق دیگری را نیز رقم بزند.
    اتفاق دیگری که در پی انتشار اخبار متعدد اصلاح تسهیلات خرید مسکن می­ تواند برای بازار رخ دهد این است که ممکن است با انتشار چنین اخباری برخی از متقاضیان مصرفی خرید مسکن که قصد دارند طی همین روزها با استفاده از تسهیلات به بخش خرید در بازار مسکن وارد شوند، عقب­ نشینی کنند به این معنا که در این مقطع انتشار اخبار مربوط به اصلاح تسهیلات خرید مسکن بدون اعلام زمانی مشخص از بابت اجرا می­تواند واکنش منفی متقاضیان به جهت عقب­ نشینی مقطعی آنها را در پی داشته باشد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی