مدیران خودروعصر اعتبار

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن:

اتمام ۳۲۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر

عصر ساختمان- معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام این مطلب که رفع مشکلات مسکن‌مهر شهرهای زیر ۲۵هزار نفر که متولی آنها تعاونی‌ها هستند با وزارت تعاون است، اعلام کرد: تاکنون ۳۲۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر به مرحله نازک کاری رسیده‌ و حدود ۸ هزار واحد امسال به اتمام خواهد رسید.

اتمام ۳۲۰ هزار واحد مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمدجواد حق‌شناس معاون مسکن شهری و مسکن‌مهر شهرهای زیر 25 هزار نفر درباره آخرین اقدامات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی  گفت: در مجموع 348 هزار واحد مسکونی در تعهد بنیاد مسکن بوده است که از این میزان، حدود 7 هزار واحد در نیمه کار با بانک تسویه حساب کردند و این رقم از رقم کلی کسر شد و به میزان 341 هزار واحد کاهش یافت.

  معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: از این تعداد، واحدهایی زیر 30 درصد پیشرفت فیزیکی و فاقد متقاضی و همچنین واحدهایی که مشکلاتی را در زمینه متولیان که شامل تعاونی ها می شدند، داشتند نیز که رقمی در حدود 12 هزار واحد بود نیز کسر شد.

  وی افزود: از حدود 12 هزار واحد کسر شده دارای مشکلات عدیده ذکر شده 4 هزار واحد متعلق به تعاونی ها بودند و 8 هزار واحد نیز واحدهای فاقد متقاضی و با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی اعلام شدند که از کل میزان ساخت مسکن مهر در شهرهای زیر 25 هزار نفر کسر شدند.

  حق شناس تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در تعاونی‌ها اجازه ورود قانونی ندارد و وزارت تعاون باید در این مورد پاسخگویی داشته باشد.

  این مقام مسئول همچنین گفت: در حال حاضر با کسر واحدهای دارای مشکل، 320 هزار واحد به مرحله نازک کاری رسیده‌اند و حدود 8 هزار واحد از کار باقی مانده است که در سال 97 به اتمام خواهند رسید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی