عصر اعتبار

چگونه در سال ۹۷ خانه دار شویم؟

عصر ساختمان- خانه دار شدن و خریدن خانه یکی از معضلات جوانان امروزی است. اگر شما هم به دنبال راه‌هایی برای خریدن خانه هستید همراه ما باشید.

چگونه در سال ۹۷ خانه دار شویم؟
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، بازار مسکن چند سالی است که در رکودی نفس‌گیر بسر می‌برد و این درحالیست که بسیاری از کارشناسان و فعالان این صنعت بر این عقیده استوارند که اکنون زمان خوبی برای خرید مسکن است، زیرا قیمت مسکن در این چند سال مانند 6 سال گذشته به یکباره افزایش نیافته و دیگر بیشتر از این کاهش نخواهد یافت.

  این روزها و همزمان با ادامه رکود بازار مسکن، بهترین فرصت خرید مسکن برای کسانی است که می‌خواهند خانه دار شوند؛ به خصوص که تعداد کسانی که خواهان فروش مسکن هستند (عرضه کنندگان) از متقاضیان خرید آن بیشتر است و این سنگینی کفه عرضه نسبت به تقاضا، به سود خریداران واقعی است، نه دلالان و بورس بازانی که بخواهند از مسکن کالای سرمایه ای بسازند.

  طی چند سال گذشته دولت اقدامات زیادی برای رونق بازار مسکن انجام داد­ افزایش سقف تسهیلات مسکن (افتتاح حساب صندوق ­پس انداز مسکن یکم ) و افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن ­از محل اوراق ممتاز , ... بود.

  براین اساس، تسهیلات اوراق خرید مسکن برای مجرد‌ها نیز که پیش‌تر، در تهران، 70 میلیون تومان؛ 60  میلیون تسهیلات خرید و 10 میلیون تسهیلات جعاله پرداخت می‌شد، با مصوبه شورای پول و اعتبار، به 90 میلیون تومان افزایش پیدا کرده است که شامل 60 میلیون تسهیلات اوراق، 20 میلیون تومان تسهیلات جعاله و 10 میلیون تومان تسهیلات بدون نیاز خرید اوراق می‌شود.
  سپرده گذاری زوجین به مبلغ 400 میلیون ریال

  این گزارش می‌افزاید: هریک از زوجین مبلغ 400 میلیون ریال به مدت یکسال در بانک مسکن باید سپرده‌گذاری کنند تا در نهایت مبلغ یک‌میلیارد و 600 میلیون ریال تسهیلات خرید بر روی یک پلاک ثبتی استفاده کنند و ماهانه مبلغی به عنوان یک میلیون و 872 هزار تومان قسط پرداخت کنند و برای دریافت تسهیلات بدون سپرده گذاری جدا از آنکه باید اوراق را از بورس خریداری کنند باید مبلغ جداگانه‌ای را پرداخت کنند. برای مثال دریافت 100 میلیون تومان تسهیلات حداقل یک‌میلیون و 672 هزار تومان و حداکثر 2 میلیون و 520 هزار تومانی ماهانه اقساط پرداخت کنند که با وجود دریافت حقوق کارمندی و کارگری این حساب و کتاب درست از آب درنمی آید.

  اخیرا آخوندی وزیر راه و شهرسازی، نوید اخذ تسهیلات 200 میلیون تومانی مسکن را داده است که هم اکنون در بانک مسکن خبری از آن نیست چرا که موافقت‌های لازم در این زمینه صورت نگرفته است، به‌نظر می‌رسد که درصورت توافق وزارت راه و بانک مسکن، تعداد معدودی از افراد از این تسهیلات استفاده کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو