عصر اعتبار

تهیه طرح جامع برای مدیریت بحران شهر تهران

عصر ساختمان- رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تهیه طرح جامع مدیریت بحران تهران که در آن به بررسی تمامی مخاطرات اعم از طبیعی و انسان ساز می‌پردازد، خبر داد.

تهیه طرح جامع برای مدیریت بحران شهر تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، احمد صادقی در نشست تدوین طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران که پیش از ظهر امروز در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: طرح جامع مدیریت بحران شهر تهران با هدف تهیه و تدوین طرحی جامع برای ارتقای تاب‌آوری تهران و شهروندان و همچنین مقابله با مخاطرات طبیعی و انسان ساز تهیه خواهد شد.

  وی با بیان اینکه چهار کمیته علمی شامل کمیته‌های پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی در تهیه این طرح مشارکت دارند، گفت: مقرر شد تا طی 14 ماه این طرح تهیه و برای تصویب به شورای عالی مدیریت بحران کشور ارائه شود.

  صادقی با بیان اینکه با تصویب این طرح تهران دارای برنامه‌ای جامع و فراگیر در زمینه رویارویی با مخاطرات و سوانح خواهد شد، اظهار کرد: نخستین طرح جامع مدیریت بحران تهران در سال 80 تهیه شد اما این طرح تک مخاطره‌ای بود و در آن مفاهیم جدیدی همچون تاب آوری نیز وجود نداشت بنابراین تصمیم بر آن شد تا این سند نیز بازنگری شده و موضوعات جدید و همچنین سند جدید مخاطرات طبیعی در آن پیش بینی شود.

  وی از افراد صاحب نظر و نخبگان خواست که در تهیه این طرح با سازمان مدیریت بحران همکاری داشته باشند و افزود: تهیه این سند نیازمند تخصص‌های مختلف است و به همین دلیل از مشارکت نخبگان و متخصصین در این زمینه استقبال می‌کنیم.

  صادقی با تاکید بر اینکه تهران باید بر اساس سیاستگذاری‌ها و چشم اندازها به شهری امن، مقاوم و تاب‌آور در برابر حوادث و سوانح تبدیل شود، گفت: گرچه همواره از زلزله به عنوان اصلی‌ترین مخاطره تهران یاد می‌شود اما در این سند به دیگر مخاطرات از جمله سیل و طوفان نیز پیش بینی شده است.

  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به نقش دیگر دستگاه‌ها در ایمنی تهران عنوان کرد: این طرح جامع تنها محدود به وظایف شهرداری و سازمان مدیریت بحران شهر تهران نمی‌شود و سهم و نقش تمامی نهادها و دستگاه‌ها در آن دیده شده است. همچنین به الگوی مدیریت یکپارچه و واحد شهری نیز در آن توجه خواهد شد.

  رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ابراز امیدواری کرد که با تهیه و تصویب این طرح بتوان از ظرفیت موجود برای تهیه طرح جامع مدیریت بحران دیگر شهرها نیز استفاده کرد.

  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۶ روز پیش
  آرشیو