عصر اعتبار

جزییات قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران

عصر ساختمان- رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ضمن اعلام سازنده نهایی ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران، از جزئیات این قرارداد نیز خبرداد.

جزییات قرارداد ۶۳۰ دستگاه واگن متروی تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، محمدعلی افشانی با اعلام این خبر که کنسرسیوم شرکت CRC چین و واگن سازی تهران سازندگان نهایی 630 دستگاه واگن متروی تهران شدند و شرکت نورینکوچین نیز تأمین‌کننده فایناس این قرار داد است، اظهارکرد: از زمان نهایی شدن فاینانس تا تولید واگن‌های مترو حدود 20 ماه زمان‌ می‌برد ضمن اینکه قرارداد ما در این پروژه پنج ساله است و در پایان این پنج سال آخرین واگن ساخته و تحویل داده خواهد شد.

  وی ادامه داد: در این قرارداد 630 دستگاه واگن متروی تهران، 56 دستگاه آن به صورت CBU (به صورت کامل) وارد می‌شود و 70 واگن در ایران مونتاژ خواهد شد.همچنین بخش PLB(داخلی سازی) نیز به سه بخش تقسیم شده که دربخش اول 84 واگن ساخته می شود که در پایان آن 31درصد داخلی سازی خواهیم داشت.در بخش دوم نیز 210 واگن ساخته می‌شود که در پایان ساخت این 210 واگن به 39درصد داخلی سازی خواهیم رسید و در بخش سوم نیز مجددا 210 واگن ساخته می‌شود که 56 درصد داخلی سازی را در پی خواهد داشت.

  رییس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در ادامه به جزئیات دیگر این قرارداد اشاره کرد و گفت:متوسط هزینه‌ FOB(تحویل در بندر شانگهای) بابت هر واگن 1.078 هزار یورو است. همچنین در این قرارداد نیز قراراست بدنه تمام واگن‌ها آلومینیوم باشد در حالی که قبلا بدنه کربن استیل در بدنه واگن‌ها استفاده می‌شد. به عبارت دیگر بدنه آلومینیومی تکنولوژی روز دنیا است و هر واگن حدود سه تن سبک‌تر می‌شود.

  وی تصریح کرد: همچنین سیستم رانش در قراردادهای قبلی نیمه بوژی بیس بود که در این قرارداد بوژی بیس می‌شود و سیستم‌های استانداردی که دراین قرارداد مورد استفاده قرار می گیرد، استاندارد اروپایی است. ازطرفی در این قرارداد نیز 36 میلیون یورو قطعات یدک دریافت کردیم تا به مدت شش سال بتوانیم واگن‌ها را تعمیر و نگه‌داری کنیم.

  افشانی در پایان صحبت‌هایش اضافه کرد:در این 2000 دستگاه واگن مترویی که قرار است خریداری شود 1050 دستگاه برای تهران بوده که در این مناقصه قرارداد 630 دستگاه آماده شده است و مناقصه 420 دستگاه دیگر باقی مانده و تا ماه‌های آینده مشخص خواهد شد. همچنین در حال آماده سازی اسناد مناقصه950 واگن مترو برای 8 شهر دیگر هستیم تا در خرداد ماه سال جاری نیز مناقصه آن برگزار  شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۵۷ دقیقه پیش
  آرشیو