عصر اعتبار

مقام مسئول بنیاد انقلاب خبر داد :

پرداخت ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض مسکن به خانوارهای با دو معلول

زوایای مسکن اجتماعی هنوز نامشخص است

عصر ساختمان:مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان از پرداخت ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض تأمین مسکن به خانوارهای شهری دارای دو معلول خبر داد و گفت: در روستاها نیز ۱۸ میلیون تومان وام بلاعوض برای تأمین مسکن پرداخت می‌شود.

پرداخت ۳۰ میلیون تومان وام بلاعوض مسکن به خانوارهای با دو معلول
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از تسنیم، غلامحسین خانی در نشست خبری با اشاره به اینکه تاکنون در 605 روستای بالای 20 خانوار اصفهان طرح هادی اجرا شده و یا در دست اجراست بیان کرد: در سال جاری طرح هادی 276 روستا در دست اجراست طرح هادی با اعتبار 270 میلیارد ریال در دست اجرا است.

  وی با بیان اینکه تاکنون 100 میلیارد ریال از این اعتبارات از محل اعتبارات استانی، ملی، ماده 180 و دو درصد نفت و گاز تخصیص یافته است، یادآور شد: علاوه بر این در 7 روستای استان طرح بافت باارزش اجرا شده است.

  مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان با اشاره به اینکه تاکنون 175 هزار و 386 جلد سند برای املاک روستایی صادر شده است، گفت: امسال سه هزار و 987 سند املاک روستایی و سه هزار و 748 سند شهری صادر و به متقاضیان ارائه شده است.

  خانی در ادامه با اشاره به سهمیه 18 هزار تنی قیر رایگان استان اصفهان، گفت: تاکنون برای 414 روستا تفاهم نامه سه جانبه با دهیاران برای تأمین 32 هزار و 502 تن قیر امضا شده علاوه بر این برای 310 روستا حواله 26 هزار و 183 تن قیر دریافت شده است.

  وی با اشاره به اینکه امسال در 141 روستا، 157.429 تن آسفالت اجرا شده است، خاطرنشان کرد: از سال 84 تاکنون 54 هزار و 889 فقره تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در روستاهای استان اصفهان توزیع شده است. در سال گذشته 6 هزار و 200 فقره سهمیه تسهیلات روستایی تخصیص یافت که 4 هزار و 870 فقره از طریق بانک‌های عامل ابلاغ، سه هزار و 294 فقره عقد قرارداد و تعداد 1958 متقاضی پایان کار خود را دریافت کرده‌اند.

  مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان با بیان اینکه از طریق تسهیلات بهسازی مسکن روستایی تاکنون 7 هزار و 835 واحد مسکونی به صورت انبوه سازی ساخته شده است به میزان تسهیلات قرض الحسنه مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: تاکنون 162.880 میلیون ریال با سقف فردی هر متقاضی 20 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت شده است.

  خانی با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه بین بنیاد مستضعفان و بهزیستی و بنیاد مسکن در خصوص تأمین مسکن خانوارهای حداقل دارای دو عضو معلول روستایی و شهری، یادآور شد: در این زمینه برای خانوارهای روستایی دارای دو عضو معلول 18 میلیون ریال بلاعوض (بنیاد مستضفان 10 میلیون تومان، بهزیستی 6 میلیون تومان و حساب 100 امام دو میلیون تومان) پرداخت می‌شود.

  وی همچنین خانوارهای شهری دارای دو عضو معلول 30 میلیون تومان وام بلاعوض و 15 میلیون تومان تسهیلات با نرخ سود 4 درصدی برای تأمین مسکن پرداخت می‌شود.

  مدیرکل بنیاد مسکن اصفهان  در خصوص اجرای طرح مسکن اجتماعی توسط بنیاد مسکن، اظهار کرد: اوایل امسال در مراسم سالگرد تأسیس بنیاد مسکن، وزیر راه و شهرسازی وعده اجرای مسکن اجتماعی با همکاری بنیاد را داد اما اکنون این طرح اجرایی نشده و زوایای آن برای هیچ‌کس مشخص نیست.

  خانی ادامه داد: ما آمادگی اجرای مسکن اجتماعی را در استان اصفهان داریم.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو