عصر اعتبار

ایست ۵۳ روزه سرمایه‌گذاران ساختمانی

عصر ساختمان- مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران از ایست ۵۳ روزه سرمایه‌گذاران ساختمانی در مرحله صدور پروانه ساختمانی خبر داد و اعلام کرد: براساس پیش‌بینی‌ها این زمان در سال آینده به حدود ۴۰ روز کاهش پیدا می‌کند.

ایست ۵۳ روزه سرمایه‌گذاران ساختمانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از دنیای‌اقتصاد، توقف 53 روزه سرمایه‌گذاران ساختمانی در مرحله صدور پروانه ساختمانی در حال‌حاضر حدود 8 برابر زمان استاندارد اعلام شده از سوی مدیران شهری است. مدیران شهرداری اخیرا سامانه‌ای را در یکی از مناطق شهر تهران رونمایی کردند که در صورت راه‌اندازی زمان صدور پروانه ساختمانی به حدود یک هفته کاهش پیدا می‌کند. محمد ابراهیم دادسرشت، مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه شهرداری تهران با بیان اینکه زمان صدور پروانه ساخت یکی از معیارهای مهم توسعه‌یافتگی از سوی بانک جهانی محسوب می‌شود، عنوان کرد: به منظور کاهش زمان مکانیزه کردن سیستم گزارش‌گیری را در دستور کار قرار دادیم، ضمن اینکه با حذف بخش‌هایی از روند صدور پروانه که به کاربران مربوط بود، توانستیم زمان کوتاه‌تری را برای صدور پروانه به‌دست آوریم.  او افزود: در گذشته رتبه ما در صدور پروانه ساختمان حدود 147 بود اما امروزه در رتبه 29 قرار داریم. به عبارت دیگر، پیش از ابلاغ طرح تفصیلی جدید در سال ٩١ مدت زمان صدور پروانه ٢4۰ روز بود که این مدت زمان به تدریج کاهش یافت و به 5٣ روز رسید.

  مدیرکل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه گفت: در مجموع اگر بتوانیم در سال 97 بخش تایید نقشه را که به واسطه نبود طراحان حرفه‌ای مشکلاتی پیش‌روی ما گذاشته است، مرتفع کنیم امکان ارتقای رتبه و کاهش زمان صدور پروانه به حدود 4۰ روز محقق خواهد شد. او به اقدامات شهرداری تهران در راستای تشویق شهروندان به ساخت مسکن پرداخت و عنوان کرد: از ابتدای بهمن ماه طرح تخفیف 33 درصدی عوارض نقدی ساخت را در نظر گرفته‌ایم که این طرح تا پایان اسفندماه ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی ما این است که با اجرای این طرح در فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده با رشد بیش از 10 درصد در صدور پروانه ساخت مواجه شویم. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در حال‌حاضر به‌طور متوسط در شهر تهران دوره زمانی پروژه‌های ساختمانی حدود یک سال زمان می‌برد اما توقف 53 روزه سرمایه‌گذاران در مرحله نخست یعنی صدور پروانه ساختمانی سبب می‌شود این زمان به بیش از یک سال تجاوز کند و این در حالی است که پیش‌بینی مدیران شهری از کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی برای سال آینده نیز به زیر یک ماه نمی‌رسد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو