عصر اعتبار

رئیس اتحادیه املاک در گفت و گو با "عصر ساختمان" گفت:

فست ملک برای اتحادیه املاک نیست

عصر ساختمان- یکی از خبر های داغ چند روز اخیر انتصاب مصطفی قلی خسروی به عنوان نماینده رییس اتاق اصناف ایران درکمیسیون تخصصی مشاوران املاک کشور بود. به این بهانه گفت و گوی داشتیم با رییس اتحادیه مشاورین املاک که در ادامه میخوانید.

فست ملک برای اتحادیه املاک نیست
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان»، مصطفی قلی خسروی در خصوص اهمیت ایجاد کد رهگیری در کشور که به جد پیگیر آن هستیم  گفت: کد رهگیری برای امنیت کشور است. اگر همین الان فردی در خواست اقامت در هتلی رو داشته باشد از او مدارک احراز هویت طلب میکنند تا پیشینه و سوابق او در سامانه ثبت و استعلام  گرفته شود. حال ببینید اگر فردی اقدام به خرید، اجاره یا رهن خانه ایی را داشته باشد و مشخص شود او تحت تعقیب است از چه درگاهی میتوان اورا شناسایی کرد. در نتیجه کد رهگیری الزامی است.
  وی با بیان اینکه سازمان ها و ارگان های مختلف هم خواستار اعمال این کدرهگیری هستند افزود: در حال حاضر کمیسیون عالی نظارت بر اصناف پذیرای اعمال سریع کد رهگیری است. رییس اتاق اصناف ایران و هیئت رئیسه هم به همین صورت کاملا با این مقوله موافق هستند. حتی مطرح شده است اگر مغازه ایی درخواست مجوز بدهد باید کد رهگیری داشته باشد. سازمان ها و ارگان های مختلفی همچون راهنمایی و رانندگی و آموزش و پرورش هم برای تعیین سوری نبودن معاملات کد رهگیری را لازم میدانند.
  ما در کمیسیون تخصصی مشاورین املاک با کمک وزارت راه و شهرسازی و سازمان های مربوطه اهمیت کدرهگیری را به حد معقول خواهیم رساند.
  رئیس اتحادیه مشاورین املاک با تاکید بر رفع نواقص قانون مالیات برارزش افزوده ادامه داد: همانطور که مستحضرید این قانون مصوبه مجلس است . اتاق اصناف ایران نیز پیگیر رفع نواقص و اعمال هرچه بهتر این مسئله هستند. یکشنبه 6 اسفند هم مذاکره ایی با رییس مالیات بر ارزش افزوده در این خصوص خواهم داشت.
  بند 8 ماده 12 صراحتا میگوید فعالان مسکن و ساختمان نباید مالیات بر ارزش افزوده پرداخت کنند. منتها این قانون را مربوط به موارد اجرایی در ساخت و ساز میدانند. باید توجه داشته باشیم حال که مالیات ها را که علی الراس در نظر میگیرند شرعا مشکل دارد و کاملا اشتباه است. حتما باید با برنامه ریزی و عدالت در اخذ مالیات در نظر گرفته شود. نمایندگان مجلس باید مشکلات اینچنینی را حل کنند. البته موارد بیشتری است که باید از طریق مجلس حل و فصل شود.
  قلی خسروی افزود: مواردی همچون قانون پیش فروش که بدون تجهیز زیرساخت ها اعمال می‌شود، جریمه هایش برای مشاورین املاک در نظر گرفته می‌شود.
  نماینده رییس اتاق اصناف ایران درکمیسیون تخصصی مشاوران املاک با اشاره به طرح جامع بازآفرینی شهری اظهارکرد: ای کاش بافت فرسوده را در دولت یازدهم آغاز میکردند تا در این دوره به بهره برداری برسد. این بخش بسیار مهم است زیرا امنیت اجتماعی را بالا میبرد و با ساخت و ساز اشتغال افزایش پیدا کرده و در نتیجه عرضه و تقاضا متعادل تر می شود.
  رئیس اتحادیه املاک با تاکید بر نحوه فعالیت های سایت های خدمات آن لاین در حوزه املاک افزود: کلیه کارهای مجازی درتمام صنوف بنا بر مصوبه اتاق تهران باید تحت پوشش اتحادیه مربوطه باشد. بنا بر این هر اقدامی که در فضای مجازی صورت می گیرد باید با مجوز اتحادیه مربوطه باشد که در غیر اینصورت فعالیت آن مجموعه را میتوان متوقف کرد. باید این شرکت ها اقدام به دریافت مجوز کنند تا در اتحادیه یک شاخه با عنوان شرکت های فعال در حوزه آن لاین ایجاد شود. این مجموعه ها حق خرید و فروش را ندارند. منتها اطلاع رسانی در سایت ها و سایر شبکه های مجازی با اخذ مجوز هیچ ایرادی ندارد. در نتیجه اطلاع رسانی در حوزه مسکن فقط با اخذ مجوز از اتحادیه املاک امکان پذیر است.
  مصطفی قلی خسروی در ادامه اظهار کرد: فست ملک هم که گفته میشود برای اتحادیه است برای شرکت راهبر است و متعلق به  اتحادیه مشاورین املاک نیست و آن سایت نیز باید برای دریافت مجوز اقدام کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۰ روز پیش
  آرشیو