عصر اعتبار

بهره برداری از ۳ قطعه زمین چمن مصنوعی در مرکز تهران

عصر ساختمان- معاون فنی و عمرانی منطقه ۱۰ از افتتاح زمین چمن مصنوعی محله هاشمی و بریانک، و اتمام مرمت و تعویض چمن مصنوعی جیحون خبر داد.

بهره برداری از ۳ قطعه زمین چمن مصنوعی در مرکز تهران
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از مهر، عباسعلی فراهی زاده ضمن اعلام این خبر با اشاره به اجرای برنامه های راهبردی مدیریت شهری مبنی بر ایجاد و توسعه زیرساخت های ورزشی در محلات گفت: طی 6 ماه گذشته، 3 زمین چمن مصنوعی در محلات "هاشمی،  بریانک و جیحون" اجرا و به مرحله بهره برداری رسید.

  برگزاری نخستین دوره مسابقه های محلی نشاط سالمندی

  نخستین دوره مسابقه های محلی نشاط سالمندی به منظور افزایش روحیه شادابی و نشاط،افراد بالای 60 سال در 6 رشته برگزار می شود.

  مسابقات نشاط سالمندی با هدف حمایت اجتماعی از سالمندان، تقویت روحیه جمعی و ارتقای سلامت جسمی و روانی، شناخت توانمندی ها و تمرین برای فعالیت های جمعی، با آموزش در 6 رشته بازی های بومی اعم از "تنگه توپی، عصا و شال، دایره و سنگ، کوزه به سر، جمله سازی صفحه ای و خانه رویایی" آغاز شد.

  گفتنی است مسابقات نشاط سالمندی با حضور 6 تیم و عضویت سالمندان بالای 60 سال در حال برگزاری جلسات توجیهی و یادگیری است و تیم های شرکت کننده در هر یک از رشته های ورزشی، به میزبانی یکی از مناطق در فضایی با نشاط و سازنده به رقابت خواهند پرداخت.

  احیاء بازی های خیابانی و محلی

  شهردار منطقه 10 از احیاء بازی های خیابانی و محلی و اهتمام برای تحقق راهبرد شهر دوستدار کودک خبر داد.

  سهیلا صادق زاده مهم ترین مقوله این حوزه را ارتقاء فرهنگ شهروندی عنوان کرد و افزود: ابتکار شاخص منطقه در حوزه کودکان اجرای برنامه خیابان در دست بچه ها بود که در آذر ماه سال جاری در خیابان رودکی برگزار شد و با توجه به استقبال شهروندان برنامه ریزی برای اجرای مستمر آن در دستور کار قرار دارد.

  وی افزود: همچنین در ابعاد کوچکتر نیز بازی های بومی و محلی بار دیگر در منطقه احیاء می شود که راه‌حل و ابتکاری برای یادآوری و معرفی بازی‌های سالم و پرنشاط به کودکان است و به دلیل انجام آن ها در هوای آزاد و داشتن تحرک زیاد به صورت گروهی، نشاط و سلامت را به کودکان هدیه می‌کند و تمرینی برای شکل گیری روابط اجتماعی و ایجاد روحیه تعاون و همکاری می باشد.

  شهردار منطقه خاطر نشان کرد: فراهم سازی بستر مناسب برای حضور آزادانه اقشار مختلف شهروندان در فضاها و عرصه های عمومی، خودگردان شدن محلات، راه اندازی شورای آموزش شهروندی و شورای تخصصی شهر دوستدار کودک، اعطای حکم شهرداران مدارس و همکاری تنگاتنگ با آموزش و پرورش و عمل به تعهدات دو جانبه، حضور پررنگ در جشنواره ها و کسب عنوان نخست رباتیک از دیگر برنامه هایی است که با تحقق مشارکت شهروندان اجرا شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو