عصر اعتبار

رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران عنوان کرد

گام شهرداری تهران برای حمایت از کسب و کارهای محیط زیستی

عصر ساختمان- رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران با تاکید بر اینکه ۶۰ درصد از پروژه‌های شهری با موضوع محیط زیست ارتباط دارند، افزود: شهرداری تهران با برگزاری نخستین استارت آپ محیط زیستی تلاش خواهد کرد از کسب و کارهای محیط زیستی حمایت کند.

گام شهرداری تهران برای حمایت از کسب و کارهای محیط زیستی
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، صدرالدین علیپور در نشست خبری امروز شنبه که در تشریح برگزاری نخستین رویداد استارت آپ ویکند محیط زیست و مدیریت شهری هوشمند برگزار شد، گفت: رویدادهای استارت آپی بزرگترین رویدادهای دنیا در مدیریت شهری هوشمند هستند و تا پیش از این استفاده از آپ‌ها مطرح بود ولی با توجه به اینکه یکی از دغدغه‌ها و رویکردهای اصلی مدیریت جدید شهری هوشمندسازی است "استارت آپ ویکند" با موضوع محیط زیست برگزار می‌شود.

  وی با تاکید بر اینکه "استارت آپ ویکند" محیط زیست گامی برای حمایت از مشاغلی است که علاقمندند در حوزه محیط زیست فعالیت کنند، افزود: برای اینکه بتوانیم از ایده‌های نو در حوزه‌های مختلف استفاده کنیم و افراد نیز بتوانند ایده‌های خود را در حوزه‌های مختلف مطرح کنند نیازمند هستیم که رویدادهای استارت آپی را برگزار کنیم. این رویدادها با فرمت‌های بین‌المللی به قضاوت گذاشته شده و توسط داوران بهترین ایده‌ها انتخاب می‌شوند.

  رئیس مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران ادامه داد: 60 درصد پروژه‌هایی که در شهر اجرا می‌شود با موضوع محیط زیست ارتباط دارد و بی تردید خروجی تمام پروژه‌ها باید به ارتقای کیفیت زندگی شهروندان منجر شود. لذا این موضوع به عنوان یکی از اصلی‌ترین مولفه‌های کلانشهرهای بزرگ دنیا محسوب می‌شود. در گذشته استارت آپ‌های زیادی در حوزه محیط زیست به صورت غیرمتمرکز ارائه می‌شد اما با اجرای این طرح تلاش خواهیم کرد بستری برای احصای طرح‌ها و پایش آنها فراهم کنیم.

  وی تاکید کرد: شرکت کنندگان در این طرح در 10 گروه هشت تا 10 نفری طرح‌های خود را ارائه و پس از داوری آنها سه گروه انتخاب و به سازمان‌های تخصصی معرفی می‌شوند.

  علیپور تاکید کرد: کلیه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف می‌توانند در این رویداد شرکت کنند و منتخبین این طرح نیز این فرصت را دارند که در رقابت‌ها و فرآیندهای بین‌المللی شرکت کنند. در حقیقت مرکز محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران زمینه حضور گروه‌های برتر در فرآیندهای بین‌المللی را تسهیل خواهد کرد.

  وی درباره تفاوت استارت‌آپ محیط زیستی شهر تهران با سایر رویدادهای مشابه بین‌المللی گفت: شهرداری ضمن برگزاری این رویداد می‌تواند از طریق سازمان‌های داخلی خود از طرح‌های منتخب حمایت کند. این رویداد از 9 تا 11 اسفند ماه توسط شهرداری تهران و با مشارکت معاونت علمی ریاست جمهوری، سازمان حفاظت محیط زیست و پژوهشکده علوم محیطی دانشگاه شهید بهشتی در محل دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار می‌شود.

  وی تاکید کرد: در این رویداد ما در جهت حمایت از کسب و کارهای مرتبط با حوزه محیط زیست حرکت خواهیم کرد و امیدواریم که با حمایت از گروه‌های برتر در این رویداد زمینه فعالیت موثر آنها در حوزه محیط زیست را فراهم کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۱۹ دقیقه پیش
  آرشیو