عصر اعتبار

رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی:

فعال شدن گسل‌های ایران و افزایش خطرپذیری کشور

عصر ساختمان- رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی با بیان اینکه امروز کشور با معضل جدی بافت‌های فرسوده روبه‌رو است، گفت: باید مقوله نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری در اولویت قرار گیرد.

فعال شدن گسل‌های ایران و افزایش خطرپذیری کشور
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، محمد شکرچی زاده در نشست خبری اولین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساخت اظهار کرد: افزایش تاب آوری شهر‌ها کاهش خطرپذیری در مقابل حوادثی مانند زلزله از جمله برنامه‌هایی است که باید در اولویت شهری قرار گیرد.

  وی با تاکید بر اینکه در ماه‌های اخیر با حوادثی مانند زلزله بسیار مواجه شدیم، گفت: ظرف مدت چند ماه گذشته چندین زلزله از جمله یک زلزله بیش از 7 ریشتر و سه زلزله بیش از 6 ریشتر و بیش از 10 زلزله کمتر از 5 ریشتر در کشور به وقوع پیوست.

  رئیس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، یادآور شد: گسل‌های ایران فعال شده و همین موضوع خطرپذیری در کشور را بیشتر کرده است؛ بنابراین باید برای شهروندانی که در بافت‌های فرسوده ساکن هستند، اقدامات گسترده‌ای را انجام دهیم.

   ارتقای کیفیت زندگی 3 میلیون خانوار با 19 میلیون بد مسکن در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، با اجرای برنامه ملی بازآفرینی پایدار شهری در برنامه ششم مورد توجه جدی دولت دوازدهم قرارگرفته است.

  قابلیت زیست پذیری و کیفیت زندگی پایین، نوسازی و بهسازی بافت‌ها فرسوده شهری و سکونتگاه‌های غیررسمی در حاشیه شهر‌ها را بسیار ضروری کرده است.

  نزدیک 18 درصد مساحت شهری را در کشور بافت‌های فرسوده شهری تشکیل می‌دهند که 55 هزار و 104 هکتار آن را بافت‌های ناکارآمد میانی، 24 هزار و 141 هکتار آن را بافت‌های تاریخی و 61 هزار و 657 هکتار آن را سکونتگاه‌های غیر رسمی تشکیل می‌دهند.

  دولت مصمم است تا با اجرای درست این طرح و زمینه سازی برای مشارکت اجتماعی ساکنان بافت آن‌ها را توانمند کرده تا از طریق دل بافت‌های فرسوده تمایل برای اجرایی کردن این طرح وجود داشته باشد همچنین با مشارکت مردمی در محله سازی اعتماد عمومی به دولت افزایش یافته همین امر برای تداوم این راه و فراهم سازی بستر برای نوسازی تمامی بافت‌های ناکارآمد موجود فراهم خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۸ روز پیش
  آرشیو