مدیران خودروعصر اعتبار

صنعت آب و برق کشور تبلور خودکفایی و اقتصاد مقاومتی

عصر ساختمان- استاندار تهران گفت: وزارت نیرو نقش مهمی در ارتقای اقتصادی کشور دارند و ما هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم مگر اینکه ابتدا آب و برق و گاز را تامین کنیم.

صنعت آب و برق کشور تبلور خودکفایی و اقتصاد مقاومتی
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاهخبری«عصر ساختمان» به نقل از ایلنا، محمدحسین مقیمی، در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های شاخص توزیع برق تهران خطاب به دست‌اندرکاران این شرکت اظهارداشت: شما به هشت میلیون نفر برق‌رسانی می‌کنید و انرژی لازم برای چرخیدن چرخ اقتصاد استان و شهرستان را تامین می‌کنید و این جای قدردانی دارد.

  وی افزود: قبل از پیروزی انقلاب در وزارت نیرو عمده کارهای مدیریتی و مهندسی توسط کسانی انجام می‌شد که ما نبودیم. مهندسینی صنعت برق را اداره می‌کردند که خارج از کشور آمده بودند و محور اصلی دست آنها بود اما بعد از انقلاب مهندسین و تکنسین‌ها صنعت برق را به خودکفایی رساندند و وزارت نیرو برای عدم وابستگی به قطعات و دستگاه‌های خارجی به خودکفایی رسید در حالی که در قبل از آن همه امکانات وارداتی بود.

  وی تاکید کرد: عنوان "ما می‌توانیم" پس از انقلاب در صنعت آب و برق محقق شد یعنی وابستگی‌ها به حداقل رسید و امروز به دنبال این هستیم که کشور را از نظر اقتصادی به جایگاه خود برسانیم و اقتصاد مقاومتی اجرایی شود.

  استاندار تهران تصریح کرد:‌ وزارت نیرو نقش مهمی در ارتقای اقتصادی کشور دارند و ما هیچ کاری نمی‌توانیم انجام دهیم مگر اینکه ابتدا آب و برق و گاز را تامین کنیم.

  وی با بیان اینکه برق عامل اصلی توسعه کشور است، اظهار داشت: چشم انداز 20 ساله این است که 8 درصد رشد اقتصادی داشته باشیم که عامل اصلی آن نیز انرژی است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی