عصر اعتبار

خط ۷ مترو اردیبهشت ماه با ۸ رام قطار مجدداً راه‌اندازی می‌شود

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت مترو تهران، گفت: خط ۷ مترو تهران پس از نصب سیگنالینگ و تجهیزات ایمنی لازم تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده با ۸ رام قطار به بهره‌برداری می‌رسد.

خط ۷ مترو اردیبهشت ماه با ۸ رام قطار مجدداً راه‌اندازی می‌شود
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، علی امام درباره علت تعطیلی خط 7 مترو تهران اظهار داشت: کل خط 7 مترو  27 با 22 ایستگاه است که 22 کیلومتر آن توسط مدیران گذشته در خرداد سال 96 با 8 ایستگاه افتتاح شد.

  وی افزود: در گذشته این نگاه وجود داشته است که بخش‌هایی از خطوط مترو به صورت بخش بخش مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار بگیرد ولی در خط 7 مترو طول آن بسیار بلند بود و ایستگاه‌های کمی نیز به بهره‌برداری رسیده بود.

  مدیرعامل شرکت مترو تهران افزود: ایستگاه‌هایی که مورد افتتاح قرار گرفت کمترین تجهیزات و ایمنی را داشت و سیگنالینگ خط را نیفتاده بود و شرایط نگران‌کننده‌ای وجود داشت.

  امام افزود: با توجه به اینکه سیگنالینگ این خط هنوز راه‌اندازی نشده بود با استفاده از بی‌سیم خط را راه‌اندازی کرده بودند و این اقدام آنها کاملاً تکیه بر نیروی انسانی بود و هوشمند نبود و قطعاً نیروی انسانی نیز دچار خستگی و خطا می‌شود و می‌توانست این اقدام خطرآفرین باشد.

  وی افزود: اگر به هر دلیلی آتش‌سوزی در خط 7 اتفاق می‌افتاد در داخل تونل‌ها هیچ شرایطی برای اینکه بتوانیم دود ناشی از احتراق را خارج کنیم نبود چرا که هیچ هواسازی برای این خط راه نیفتاده بود و می‌توانست خطرات جدی را ایجاد کند.

  مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: از زمانیکه این خط تعطیل شد به دنبال تکمیل موارد خاص آن بوده‌ایم تا ایمنی لازم و سیگنالینگ انجام شود.

  امام بیان داشت: یک برنامه 6 ماهه برای خط 7 در نظر گرفته‌ایم تا بتوانیم تا پایان فروردین ماه این خط را مجدداً راه‌اندازی کنیم و برای این اقدام حدود 370 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

  وی اظهار داشت: این مبلغ تنها برای 22 کیلومتر و 8 ایستگاه خط 7 مترو اختصاص یافته است و برای بهره‌برداری از کل این خط باید 2 هزار میلیارد تومان اختصاص یابد.

  مدیرعامل شرکت مترو تهران تصریح کرد: منبع تأمین این مبلغ نیز بانک شهر و یا اوراق مشارکت است.

  امام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا تنها راه‌حل تعطیلی خط 7 بود، گفت: ریسک بالایی در این خط وجود داشت چرا که مباحث ایمنی لحاظ نشده بود و هر لحظه ممکن بود حادثه‌ای رخ دهد و حاضر نیستیم به جهت خطای انسانی اتفاق ناگواری بیفتد که جان و سلامت مردم را به خطر بیاندازد.

  وی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه چه زمانی این خط مجدداً بازگشایی خواهد شد، گفت: پیش‌بینی ما این است که تا آخر اردیبهشت بخشی از این مسیر با شرایط ایمنی و استاندارد به بهره‌برداری برسد.

  مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره تأمین واگن این خط، گفت: در گذشته 4 رام قطار در مدار خط 7 بود که چون تعطیل شد این قطارها به دیگر خطوط رفت و در زمان راه‌اندازی مجدد این 4 رام قطار بازمی‌گردد و قطعاً شرکت واگن‌سازی تهران 4 رام قطار دیگر را تا اردیبهشت تحویل می‌گیریم و در مجموع خط 7 مترو با 8 رام قطار در دسترس شهروندان خواهد بود و در فاصله ورود قطار نیز به 10 دقیقه خواهد رسید که در گذشته هر 35 دقیقه بوده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو