عصر اعتبار

خانه‌ای که از نور خورشید و هیدروژن نیرو می گیرد

عصر ساختمان: خانه خودکفای Phi Suea شامل ساختمان های مختلفی از یک کارگاه تا خانه های مخصوص مهمان می شود اما تنها پنج ساختمان و دو جاذبه آبی شامل یک آبشار و یک استخر شنا ۴۰۰ متر مربعی با یک پمپ نیازمند برق هستند.

خانه‌ای که از نور خورشید و هیدروژن نیرو می گیرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۳:۰۰

به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از عصرایران؛ خانه ای نوآورانه در چیانگ مای، تایلند که مستقل از شبکه برق سراسری نیروی مورد نیاز خود را تامین می کند، نقطه عطف جدیدی در سفر به سوی زندگی سبزتر و پایدارتر است. این خانه که توسط شرکت CNX کانستراکشن توسعه داده شده به طور کامل از یک سیستم خورشیدی-هیدروژنی - نخستین سیستم ذخیره انرژی در اندازه خود در جهان - نیرو می گیرد. این سیستم دسترسی 24 ساعته و در طول سال به انرژی پاک حتی طی زمان هایی با شرایط آب و هوایی بد را فراهم می کند.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، خانه خودکفای Phi Suea شامل ساختمان های مختلفی از یک کارگاه تا خانه های مخصوص مهمان می شود اما تنها پنج ساختمان و دو جاذبه آبی شامل یک آبشار و یک استخر شنا 400 متر مربعی با یک پمپ نیازمند برق هستند. هر ساختار دارای پنل های خورشیدی و متناوبسازهای اختصاصی خود است. تمام برق تولیدی وارد یک سیستم ذخیره سازی مرکزی شده و سپس بر اساس میزان تقاضا توزیع می شود. این پروژه پنل های فتوولتائیک به ظرفیت 86 کیلووات را شامل می شود که میانگین تولید نیروی روزانه 326.8 کیلووات ساعت را امکان پذیر می کنند. تقاضای انرژی ماهانه خانه Phi Suea حدود 6 هزار کیلووات ساعت است و نیروی تولید شده روزانه بیش از نیاز آن است.

انرژی خورشیدی تولید شده اضافی در طول روز برای فعالیت الکترولیزگرهایی استفاده می شود که آب را به عناصر تشکیل دهنده آن تقسیم می کنند. اکسیژن در هوا آزاد می شود و گاز هیدروژن در مخازنی ذخیره می شود. هنگام شب، سلول های سوختی هیدروژن را به برق تبدیل می کنند. بهره‌وری این جریان نزدیک به 50 درصد است. به عنوان یک گزینه پشتیبان، این خانه به دو بانک باتری سرب-اسید 2000-Ah, 48V مجهز شده که به طور معمول بیش از 10 درصد در یک چرخه واحد از آنها استفاده نمی شود.

طراحی خانه Phi Suea نیز به کاهش تقاضای انرژی کمک می کند. دیوارهای بتنی با قابلیت تهویه، پنجره های دو جداره، تهویه طبیعی، دیوارهای سبز، پنکه های سقفی کوچک و تجزیه و تحلیل مسیر خورشید وابستگی خانه به تهویه مطبوع را کاهش داده است. با این وجود، واحدهای تهویه مطبوع به عنوان یک گزینه پشتیبان در دسترس هستند. سیستم های آب گرم خورشیدی آب خانه را بی نیاز از برق گرم می کنند. آب باران نیز جمع آوری شده و برای آبیاری مورد استفاده قرار می گیرد. یک سیستم اتوماسیون KNX نیز به بهبود صرفه جویی انرژی کمک می کند.

 

جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

برچسب ها
مطالب مرتبط
مطالب مرتبط بیشتر
رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۷ ماهنامه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
آخرین بروزرسانی ۱ روز پیش
آرشیو