عصر اعتبار

رئیس شورای شهر تهران مطرح کرد؛

درآمد ۲۴ میلیارد تومانی شهرداری تهران از طریق پسماندهای ساختمانی

عصر ساختمان- رئیس شورای شهر تهران پس از بررسی لایحه بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران در بخش درآمدها، گفت: مقرر شد درآمدهای شهرداری تهران از محل پسماندهای ساختمانی به ۲۴ میلیارد تومان افزایش یابد و از طریق پارک‌های حاشیه‌ای نیز یک هزار میلیاردتومان کسب درآمد کند.

درآمد ۲۴ میلیارد تومانی شهرداری تهران از طریق پسماندهای ساختمانی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، محسن هاشمی در پایان چهل و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش که به بررسی لایحه بودجه سال 97 شهرداری تهران، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه در بخش درآمدها و منابع پرداخت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: لایحه بودجه شهرداری تهران برای سال 97 امروز در صحن شورا مطرح شد که در جلسه صبح، کلیات آن رأی آورد و جزئیات درآمدها نیز در جلسه بعدازظهر امروز مورد بررسی قرار گرفت.

  وی افزود:‌ در این جلسه هر یک از اعضا پیشنهادات خود را در خصوص افزایش درآمد شهرداری تهران مطرح کردند که عمده پیشنهادات رأی نیاورد.

  رئیس شورای شهر تهران گفت: تنها پیشنهادی که در جلسه مطرح شد و منجربه رأی اعضا گردید افزایش شش میلیارد تومانی پسماند بود که مقرر شد درآمد شهرداری تهران از طریق پسماند به 24 میلیارد تومان افزایش یابد.

  هاشمی بیان داشت: در حال حاضر تعداد زیادی پارک حاشیه‌ای در سطح شهر تهران وجود دارد که شهرداری از آنجا درآمدی کسب نمی‌کند چرا که درآمدهای پارک حاشیه‌ای باید به خزانه دولت برود و از خزانه پول گرفتن سخت است.

  وی افزود: خیابان‌های شهر جزو املاک شهرداری‌ها محسوب می‌شوند و تاکنون شهرداری برای پارک‌های حاشیه‌ای هزینه‌ای دریافت نمی‌کرده است. بنابراین مصوب شد که برای پارک‌های حاشیه‌ای نیز درآمدهایی برای شهر تهران داشته باشیم و اگر این پول پرداخت نشود خودروها جریمه خواهند شد.

  رئیس شورای شهر تهران گفت: در حال حاضر عده‌ای ماشین‌های شخصی خود را می‌آورند و در پارک‌های حاشیه‌ای پارک می‌کنند بدون اینکه هزینه آن را پرداخت کنند. بنابراین تبصره‌ای گذاشته‌ایم که از پارک‌های حاشیه‌ای را هزار میلیارد تومان کسب درآمد کنیم.

  هاشمی ادامه داد: در جلسه آینده نیز دیگر موضوعات منابع درآمدی شهرداری تهران را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو